Janáčkův máj

Moravskoslezský


Velikonoční trhy měly opět veliký úspěch

malovaný porcelán

 

Ostrava, 15. a 16. dubna 2014 – Tradiční velikonoční trhy chráněných dílen proběhly před Velikonocemi i v Ostravě. Představily se tři dílny a jejich výrobky zaujaly. Zaměstnanci i návštěvníci si nakoupili keramiku, dekorativní předměty, textilní výrobky nebo pomlázky. Výdělek dílen z  prodeje dosáhl téměř 30 tisíc korun.

 

Tři velikonočně nazdobené stánky v přízemí Domu energetiky v Ostravě přilákaly mnoho zájemců. Své výrobky s tématikou Velikonoc nabízely tři chráněné dílny. Manlonka přivezla pomlázky, látkové ozdoby a doplňky, polštářky s hřebíčkem nebo levandulí a také proutěné zboží.  Charita svatého Alexandra se prezentovala keramickými vajíčky, výrobky ze dřeva a kůže, ozdobnými keramickými kachlemi a bižuterií. Chrpa Krnov obohatila trhy nabídkou malovaného porcelánu a skla, kovovými konvičkami, mísami na ovoce a drobnými ozdobami.

                             

Energetici podporují neziskové organizace pravidelně a ve svých centrálách pořádají vánoční
i velikonoční trhy již poněkolikáté. O nákupy tradičních výrobků přímo od hendikepovaných klientů spřátelených chráněných dílen je mezi zaměstnanci i návštěvníky ČEZ velký zájem. Jen v ostravském Domě energetiky jich přízemím, kde se trhy konají, prošlo během dne na 500 a velká část je neminula bez povšimnutí.  

 

Stejně tak zájem mezi chráněnými dílnami o místo na trzích rok od roku stoupá. „Vycházíme jim maximálně vstříc. Jednotlivé dílny se u nás prezentují samozřejmě zdarma. Zajišťujeme jim také potřebný servis a zájemcům obstaráme brigádníky, kteří jim pomáhají vykládat zboží, chystat stánky, případně i se samotným prodejem,“ říká koordinátorka Velikonočních trhů Hana Salajková.

 

 

Společnost ČEZ jako největší firemní dárce získala v roce 2012 již podeváté ocenění „TOP Odpovědná firma“ v kategorii Největší dárce. V soutěži pořádané platformou Byznys pro společnost si připsala také prvenství v projektové kategorii Nejangažovanější zaměstnanci za zapojování zaměstnanců do podpory veřejně prospěšného sektoru a aktivní podporu jejich angažovanosti v dané oblasti.

V roce 2002 založila energetická společnost ČEZ Nadaci ČEZ, jejímž prostřednictvím podporuje sociální, kulturní, vzdělávací a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Více informací na www.nadacecez.cz.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz