Janáčkův máj

Moravskoslezský


Volnočasové aktivity pro děti v Ostravě - Kunčičkách

– PR aktivity, Diecézní charita ostravsko-opavská
Naposledy upraveno: 23.07.2012 10:30
Volnočasové aktivity pro děti

Své kroky mohou děti ve věku 6 -18 let směřovat denně do Nízkoprahového centra pro děti a mládež v Ostravě-Kunčičkách, jednoho ze služeb střediska Horizont, které podporováno statutárním městem Ostrava v rámci projektu „Otevřená budoucnost III“ a městským obvodem Slezská Ostrava, který provoz podporuje prostřednictvím projektu „Provoz nízkoprahového a poradenského centra v Ostravě-Kunčičkách“ z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Prostřednictvím klubu, který je zaměřen především pro děti a mládež, jež se vyhýbají standardním formám institucionalizované pomoci a péče, dávají přednost pasivnímu trávení volného času nebo mají vyhraněný životní styl, je naším cílem zvýšit motivaci mladých lidí k hledání pozitivních alternativ chování, snížit počet uživatelů návykových látek a mladistvých pachatelů trestných činů.

Věříme, že široká nabídka aktivit osloví mladé lidi s různými zájmy. Pravidelně 6x týdně vždy od pondělí do soboty je k dispozici mladý tým pracovníků, který se snaží přizpůsobovat činnosti zájmu přítomných. Pravidelně probíhá fotbal a kurz vaření. Pro děti jsou organizovány zábavné programy a tvůrčí aktivity či výlety. Mládeži jsou zajišťovány besedy, preventivní semináře, karnevaly, pro všechny zúčastněné pak táboráky a další akce, o které mladí lidé projevují značný zájem.

Středisko sociální aktivizace Horizont

Třebízského 621/22

Ostrava - Kunčičky


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz