Janáčkův máj

Moravskoslezský


Ostravica Textilia: chybělo už jen málo, aby se něco stalo

– šéfredaktorka, Solokapr a Regionbook

Vypadá to, že polorozbořená budova módního domu Ostravica Textilia bude centrum Ostravy hyzdit i nadále. Už svítala naděje, že se objekt oprav přece jen dočká, avšak k tomu zřejmě nedojde. Investor Amadeus Real, který ho plánoval opravit a vedle něj vystavět nový polyfunkční obchodní dům, od svého záměru ustoupil. Vysvětlil to tak, že mu radní z obvodu Moravská Ostrava a Přívoz výstavbu znemožňují. Jak? Tady nastává dvojí výklad skutečnosti. Jeden v podání vedení obvodu, druhý je investorův.

Investor tvrdí, že radní v podstatě zablokovali územní řízení a tím i stavební povolení, ti oponují, že se jedná pouze o formalitu. Že investorovi v ničem bránit nechtějí. Prý mu položili jen několik doplňujících dotazů týkající se výstavby. Chtěli vědět, jak budou vypadat parkovací plochy u obchodního domu, kolik stromů kvůli tomu padne a z jakého materiálu se bude stavět. Odpovědi se prý od společnosti Amadeus Real dosud nedočkali, místo toho obdrželi jen její oznámení o odstoupení od smlouvy. Investor v něm požaduje navrácení všech peněz, které již městu za pozemky zaplatil, tedy 54 milionů korun plus další miliony za ušlý zisk.

Že je tato reakce na pár dotazů radních neadekvátní? Možná. Buď si investor svůj záměr rozmyslel, polekal se obchodního centra Forum a obstrukce radních si vzal jako dobrou záminku, aby od záměru vycouval, anebo se jednoduše naštval a nechce být za pitomce.

Společnost Amadeus Real už v minulosti čelila kritice za to, že obchodní dům Ostravica nechala chátrat. Dokonce se mluvilo o tom, že jej vůbec nechce opravovat, ale bude usilovat o jeho vyjmutí ze seznamu památek a následně ho zbourá.

Podle současné situace to však spíš vypadá tak, že nebude ani stavění, ani bourání. Amadeus Real možná z města vysoudí peníze a kromě toho zůstane vlastníkem ruiny v centru, která nakonec padne k zemi sama.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz