Janáčkův máj

Moravskoslezský


V Karlovicích budou soutěžit o nejlepšího kosáka

– předseda správní rady Studio STA
Naposledy upraveno: 08.06.2012 20:53

Karlovice - Vůně čerstvě pokosené trávy, ranní rosa, hlasy sekáčů se nesou svěžím vzduchem. Romantická představa o tvrdé práci našich předků. Kosu dnes vystřídaly traktory a sekačky. Někteří ji ale ještě zcela nezatratili a ví, jaké to je, když mají za sebou kus pokosené louky. Příjemná únava a pocit z dobře vykonané práce.

Přijďte si vyzkoušet, zda byste to také zvládli. Přijďte si zasoutěžit do Karlovic v Jeseníkách na soutěž o nejlepšího „kosáka“ pod názvem Karlovická kosa. Soutěž se koná v sobotu 16. června 2012 v od půl jedenácté na louce pod kostelem. „Letos proběhne již druhý ročník soutěže. Vyzýváme všechny, kteří ještě nezapomněli, jak krásně voní čerstvě pokosená louka, aby přišli ukázat svůj um a pořádně se rozmáchnout kosou. Čekají vás hodnotné ceny a pro toho nejlepšího je připraven pohár z vrbenského historického skla,“ pozvala starostka Karlovic Jana Helekalová. 

Soutěž Karlovická kosa se koná v rámci tradičního Dne obce Karlovice, který je spojen s festivalem lidové hudby. Hudba a dobrá zábava je připravena po celý den od 10 hodin do půlnoci. 

V letošním roce vystoupí kapely, které hrají zcela tradiční cimbálovou muziku, jako je cimbálová muzika Kotula z Nového Hrozenkova, která s sebou doveze i tanečníky ze souboru Vranečka. Potěšíme i milovníky dechovky, přijede Jiří Helán s muzikanty z bývalé kapely Moravěnka a vystoupí známý  herec, člen Městského divadla v Brně a populární co by praporčík Ambrož z Četnických humoresek, Zdeněk Junák. Poslechnete si však také lidovou muziku trochu jinak v úpravách ovlivněných akustickou hudbou, etnickou hudbou, rockem i jazzem v podání Tomáše Kočka & Orchestru. Spojení cimbálu a rockové kapely, to je Medicimbal, který nám ozvučí závěr večera. Vrcholem večera bude vystoupení Petera Lipy, kterému dělá předskokana kapela Jindry Holubce.

K programu paní starostka dodává: „Zajištěn je doprovodný zábavný program a soutěže pro děti i pro dospělé. Můžete se také zúčastnit tradiční soutěže o „nejkarlovičtější“ koláč. Připraveny budou hodnotné ceny a bohatá tombola.“

Soutěž i festival podpořila Nadace OKD z programu Pro radost.

Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz