Janáčkův máj

Moravskoslezský


Darujte krev s ČPZP a Rádiem Kiss, pomozte zachránit životy!

Naposledy upraveno: 15.03.2013 09:51

Darujte krev s ČPZP a Rádiem Kiss, pomozte zachránit životy!

 

Získání nových dárců krve je cílem dobročinného projektu, který v pondělí 18. března startuje zároveň v ostravské a olomoucké fakultní nemocnici. Máte jedinečnou příležitost s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou a Rádiem Kiss darovat tuto cennou tekutinu, získat za to drobný dárek nebo dokonce hodnotnou cenu. Stačí, když se v příštích osmi týdnech dostavíte na odběr do některé z osmi transfúzních stanic v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

 „Česká průmyslová zdravotní pojišťovna vás v rámci projektu s názvem S námi a ČPZP to dáš zve na pomoc transfúzním oddělením v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. V těchto regionech hledáme nové dárce krve. Jestliže jste zdraví a v dobré kondici, přijďte darovat krev a pomozte nám zachraňovat lidské životy,“ říká ředitel pro marketing ČPZP Ing. Ondřej Malý.

Po Ostravě a Olomouci se odběry pod záštitou ČPZP uskuteční ve městech Frýdek-Místek, Prostějov, Nový Jičín, Přerov, Třinec a Šumperk. Dárce v tamních krevních centrech či transfúzních stanicích budou ve vybraných dnech čekat hostesky, a každý, kdo během této dobročinné akce přijde darovat krev, dostane drobný dárek. Všichni dárci budou také zařazeni do soutěže o hodnotné ceny.

Darujte krev, tuto unikátní tekutinu, jejíž umělá náhrada zatím neexistuje! Nikdo z nás neví, kdy bude potřebovat transfúzi krve, která může zachránit život. Dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku mezi 18 a 65 lety s tělesnou hmotností nad 50 kilogramů. Před odběrem se doporučuje vypít hodně tekutin, vyhnout se tučným jídlům a nekouřit. S sebou je nutné si vzít občanský průkaz a průkaz zdravotní pojišťovny.

Dárci mají nárok na finanční výhody od státu. Za každý dobrovolný a bezplatný odběr krve lze odečíst 2000 Kč z daňového základu, maximálně deset procent daňového základu. Každý dárce má také nárok na pracovní volno s plnou náhradou mzdy.

ČPZP odměňuje své pojištěnce - dárce krve či plazmy po každém odběru vitaminy a v roce 2013 navýšila příspěvky pro začínající dárce. Pojištěnci, kteří letos obdrží ocenění Českého červeného kříže nebo dosáhnou stanoveného počtu odběrů, pak mohou získat příspěvek až 4500 Kč na pohybové aktivity, léčebné kúry a procedury, laserové operace očí, stomatologickou péči a další vybrané služby.

 

Nemocnice zařazené do kampaně:

Termín kampaně:

FN Ostrava

18.-22.3.

FN Olomouc

18.-22.3.

Frýdek-Místek

25.-29.3.

Prostějov

1.-5.4.

Nový Jičín

8.-12.4.

Přerov

15.-19.4.

Třinec

22.-26.4.

Šumperk

29.4.-3.5.

 

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz