Janáčkův máj

Moravskoslezský


Pinocchio bude zpívat a skotačit v Múzické škole

– Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava
Naposledy upraveno: 12.04.2013 21:27

Velký sál ostravské Múzické školy bude v úterý 16. dubna patřit slavné italské pohádce. Kouzelný příběh dřevěného panáčka Pinocchia ožije tentokrát jako hudební pohádka, kterou nastudovali posluchači oboru hudební divadlo.

Představení vzniklo pod pedagogickým vedením Miroslavy Vavrušové a Juraje Čiernika. Oba vyučují v Múzické škole obory sólový zpěv a hudební divadlo. Se svými žáky už nastudovali několik představení, tentokrát zvolili známou pohádku o dřevěném panáčkovi, který miluje tatínka Gepetta i vílu Modrovlásku, oba ale stále trápí. Hudbu a text inscenace, inspirované knížkou Carla Collodiho, napsal právě Juraj Čiernik. A jak je v Múzické škole zvykem, na představení se podílejí mladí herci a zpěváci zdraví i handicapovaní. „Hudební pohádka dětem umožňuje vyzkoušet si, co takové představení obnáší, zpívají, hrají, ale také se učí jevištnímu pohybu,“ popisuje Miroslava Vavrušová. „Podstatné je i to, že se učí pracovat s nejrůznějšími emocemi. A docela se u toho baví," doplňuje Juraj Čiernik.Hudební doprovod zajišťují Miroslava Vavrušová a Juraj Čiernik, a také jejich kolegové Mikuláš Ďurko na harmoniku a Vladislav Rybka na bicí. Hlavní postavu ztvárňuje jedenáctiletá Hana Štěpánová.Výpravu pohádkového příběhu vytvořili učitelé i příznivci školy vlastními silami.

Pohádkové představení začne 16. dubna v 17.30 ve velkém sále Múzické školy v Nivnické ulici v Ostravě- Mariánských Horách.

Miroslava Vavrušová vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor sólový zpěv ve třídě doc. Drahomíry Míčkové a poté stejný obor na Fakultě umění Ostravské univerzity. Specializuje se na výuku operního, popového a muzikálového zpěvu, věnuje se rovněž skladbě.

Juraj Čiernik vystudoval sólový zpěv na Konzervatóriu J. L. Belly v Banské Bystrici, potom Fakultu umění Ostravské univerzity. Vedle sólového zpěvu vyučuje rovněž teorii a dějiny zpěvu a hudebně-dramatické obory, vystupuje jako operní a muzikálový pěvec, věnuje se skladatelské činnosti, režii, scénografii a tanci.

Lidová konzervatoř a Múzická škola jsou příspěvkovou organizací Statutárního města Ostravy. V současné době se zde vzdělává více než 700 studentů. Lidová konzervatoř byla založena v roce 1957, Múzická škola v roce 1991.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz