Janáčkův máj

Moravskoslezský


Projekt RODINA a DÍTĚ s handicapem

 

Projekt RODINA  a DÍTĚ  s handicapem financovaný neziskovou organizací Místo pro děti-spolek se chýlí ke konci.

Děkujeme Statutárnímu městu Ostrava, bez jehož dotace by se nemohl realizovat. V rámci projektu zaměřeného na vzdělávání pečujících osob se proběhlo 10 vzdělávacích akcí pro 131 osob.

 Dále se uskutečnily dva terapeutické pobyty pro rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra. Každé třídenní setkání bude ušito na míru zúčastněným dětem. Dopolední a odpolední bloky každého dne věnovány rozvojovým aktivitám dětí pod vedením pedagogů dle aktuální úrovně dětí, např. fyzioterapie, canisterapie, arteterapie, muzikoterapie a pohybové aktivity. Každá rodina dostala ke svému dítěti jednu asistentku. Rodiče se zúčastňovali aktivit a odnášeli si praktické podněty, jak se svým dítětem pracovat. Rodiče využili možnost konzultací s psychologem, logopedem, speciálním pedagogem.  Ve večerních hodinách se rodiče mohli účastnit rodičovské skupiny, dvě z nich vedl psycholog Mgr.Přemysl Mikoláš.

    


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz