Janáčkův máj

Moravskoslezský


Dobrovolní hasiči v Kopytově oslavili devadesátku

 

Sbor dobrovolných hasičů Bohumín-Kopytov oslavil v sobotu 26. července 90. výročí svého založení. Kromě slavnostního průvodu s prapory a požární technikou viděli návštěvníci hasičský sbor přímo v akci, když předvedl simulovaný zásah při dopravní nehodě a zásah s koňskou stříkačkou či hašení pěnou. V rámci oslav převzali
a pokřtili členové sboru hasičskou cisternu, na kterou jim Nadace ČEZ přispěla částkou 90 tisíc korun.

Zakoupená starší hasičská cisterna umožní dobrovolným hasičům pomáhat lidem účinněji při povodních, které Kopytov často sužují. Využijí ji jak při samotném zásahu a rozvozu humanitární pomoci, tak i při likvidaci následků mimořádných událostí. „Pomocí cisterny, která má vyšší brodivost, můžeme evakuovat osoby ze zatopených oblastí a při likvidačních pracích pak pomáhat vystříkávat rodinné domy od naplaveného bahna. Cisterna nám také umožní odčerpávat zatopená níže položená místa, jako laguny nebo cesty,“ vysvětlil velitel František Mlynkec z SDH Kopytov.

Na pořízení požárního vozidla přispěla Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. Mnoho dobrovolných hasičských sborů se potýká s nedostatkem financí, což se odráží v kvalitě jejich vybavení. Jsme rádi, že jsme jim mohli přispět, protože si uvědomujeme jejich nepostradatelnost při zajištění bezpečí
v obci. V neposlední řadě jsou také součástí místních tradic a kultury
,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

 

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz