Janáčkův máj

Moravskoslezský


Státní svátek oslavili v Olomouci sportem

velká cena  Olomouce

Olomoucký stadion TJ Lokomotiva patřil ve čtvrtek 8. května sportovcům. Místní Atletický klub uspořádal už 43. ročník tradiční Velké ceny města Olomouce v atletice, která přilákala několik stovek dospělých sportovních nadšenců. Pro žáky připravili pořadatelé 15. ročník Malé ceny Olomouce – Pohár Františka Dvořáka. Na organizaci závodů přispěla Nadace ČEZ částkou 50 tisíc korun.

V průběhu 43. ročníku Velké ceny města Olomouce se na atletickém stadionu představilo přes 350 závodníků ze 42 oddílů z celé České republiky v 7 mužských, 10 ženských a 27 žákovských disciplínách. Tři závodníci splnili ostré limity na mistrovství Evropy v atletice konané koncem srpna ve Švýcarském Curychu a dalších 6 sportovců splnilo limity na olympijské hry mládeže, případně mistrovství světa juniorů. Nejhodnotnější výkon zaznamenal mezi muži Ladislav Prášil ve vrhu koulí 20,56 a mezi ženami výškařka Oldřiška Marešová ve výšce 188 cm.  

„Atletika je krásný a především objektivní a měřitelný sport. Proto mám velkou radost, když vidím, kolik má přívrženců jak z řad sportovců, tak i diváků. Naším cílem je atletiku prostřednictvím těchto závodů ještě více zpopularizovat a přitáhnout k ní další mladé lidi,“ uvedl Miroslav Hrabal z Atletického klubu Olomouc.

Na organizaci Velké ceny města Olomouce v atletice přispěla Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. Předkládané projekty se mohou týkat podpory dětí a mládeže, vzdělání, sociálních služeb, zdravotnictví nebo právě sportu. „Vzhledem k tomu, že Češi patří k nejobéznějším národům v Evropě, považujeme jakoukoli podporu sportu za velmi důležitou. Věřím, že podobné akce mohou přilákat spoustu mladých a sportem dosud ‘nepolíbených‘,“ řekl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.

 

 

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz