Janáčkův máj

Moravskoslezský


ČPZP se zaměří na ženy, které nechodí na mamografické vyšetření

ČPZP se zaměří na ženy, které nechodí na mamografické vyšetření

 

Projekt cíleného zvaní žen na preventivní mamografické vyšetření odstartovala v těchto dnech Česká průmyslová zdravotní pojišťovna. Cílem je zařadit klientky třetí největší zdravotní pojišťovny v ČR do programu pravidelných preventivních prohlídek. Ty jsou žádoucí proto, aby se předcházelo následným komplikacím v důsledku nádorového onemocnění prsu. Ženy pojištěné u ČPZP budou k této bezplatné preventivní prohlídce pozvány telefonicky.

Mamografický screening je pravidelné preventivní vyšetřování žen bez zjevných příznaků onemocnění s cílem zachytit rozvíjející se zhoubný nádor prsu v co nejčasnějším stadiu. Princip fungování mamografického screeningu vychází z předpokladu, že onemocnění zachycené v počátečním stadiu je dobře a snadno léčitelné.

„Vytvořili jsme si databázi žen, které nenavštěvují mamografický screening, a formou aktivního telemarketingu jim nabídneme možnost bezplatného preventivního vyšetření na nejbližším akreditovaném pracovišti. Chtěli bychom takto oslovit 5000 žen v celé republice,“ přibližuje plány ČPZP vedoucí odboru péče o klienty Ing. Emil Rakus. Podle něj budou osloveny dospělé pojištěnky ČPZP, které nebyly na mamografickém vyšetření. Ženy pak přímo s průkazkou pojištěnce mohou navštívit některé ze 48 akreditovaných mamografických center v ČR, s nimiž ČPZP spolupracuje.

Zhoubné nádory prsu představují v současné době jeden z nejzávažnějších epidemiologických problémů v České republice. V naší zemi je každoročně diagnostikováno více než 6000 nových případů onemocnění. Na následky ročně umírá 2000 žen. Bylo prokázáno, že pravidelným mamografickým vyšetřením je možné většinu nádorů zjistit v počátečním stadiu, kdy jsou dobře léčitelné, a snížit tím úmrtnost žen až o 30 procent.

 

ČPZP se touto iniciativou v předstihu zapojila do projektu „Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v ČR – screeningové programy“, které se v pololetí 2013 rozběhne z podnětu Ministerstva zdravotnictví ČR a je finančně podpořen Evropskou unií. Cílem projektu je předcházet nádorovým onemocněním a včas zachytit zhoubné nádory či chorobné změny, ze kterých se s vysokou pravděpodobností mohou nádory vyvinout.

 

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz