Janáčkův máj

Praha


Další ročník Designbloku začíná

Naposledy upraveno: 07.10.2014 12:33
Desingblok 7. - 12. 10. 2014

V  úterý 7. října 2014 začíná 16. ročník největší přehlídky designu ve střední Evropě – Designbloku - pražského týdne designu a módy, který nabídne program v pěti netradičních budovách v centru Prahy, a potrvá až do neděle. Město ožije designem nejen v nejlepších pražských galeriích, obchodech a buticích, ale také na ulici.

Kam konkrétně za Desingblokem?

Superstudio Evropa (na Václavském náměstí v bývalém secesním Grandhotelu Šroubek) nabídne novinky interiérového designu, výstavu nábytku, svítidel a bytových doplňků. Co hotelový pokoj, to respektovaný výrobce či značka.

Superstudio Hra (v bývalé škole v Mikulandské ulici) je věnované základnímu tématu letošního Designbloku – Dětství. Je tam umístěna hlavní výstava, interaktivní instalace či velkorysé instalace výrobců napříč obory.

Openstudio (v Domě u Minuty) se nachází ve vzácné renesanční budově na Staroměstském náměstí. Více než stovka designérů z 15 zemí Evropy. Můžete nakoupit přímo od tvůrců, případně si s nimi osobně promluvit.

Art House (v Colloredo-Mansfeldském paláci) je určen pro projekty na pomezí umění a designu. Najdete zde zahraniční designérskou elitu i domácí hvězdy.

Fashion Stage (v barokně přestavěném kostele sv. Šimona a Judy) nabídne módní přehlídky zejména nastupující mladé evropské generace.

Všechna zmíněná studia otevírají v úterý v 10 hodin dopoledne a v průběhu dne také většina expozic po městě. Od 11 hodin se bude v Superstudiu Evropa konat Design Talk, na němž se návštěvníkům osobně představí legendy světového designu Gijs Bakker, Ferruccio Laviani a Ineke Hans. V jedinečných prostorách tohoto Superstudia pak kromě desítek instalací předních českých a světových značek jako Tom Dixon, Moooi, Cappellini, Delta Light, IKEA, Brokis, Křehký či Preciosa Lighting v jednotlivých hotelových pokojích proběhne také představení pošty navržené pro Veuve Clicquot, kterou přijede osobně představit její autor, legendární Ferruccio Laviani.

Co si na Designbloku nenechat ujít?

Ve středu navštivte Superstudio Hru a přijďte si pohrát na hřišti Nike, nebo si odpočinout při manuální práci v relaxační kreativní dílně. Nenechte si ujít stromovou instalaci Maxima Velčovského v koruně staré lípy na dvoře, kterou připravil pro výrobce ikonického nábytku Vitra. Doporučujeme také zajít do Visionstudia ŠKODA AUTO na pražské Příkopy, kde můžete zažít premiéru nové Škody Fabia. A nakonec večírek - Heineken Party v klubu Radost FX.

Ve čtvrtek můžete částečně proniknout do historie designu a navštívit přednášku v Polském kulturním institutu „Design za časů socialismu“, nebo si v Superstudiu Evropa vyslechnout přednášku Gorenje Design Studia o jejich tvorbě. Zážitek pak můžete vyvážit návštěvou blízkého Openstudia v Domě u Minuty a seznámit se s držiteli Designblok Talent Cards.

V pátek je prvním bodem programu charitativní dražba komiksu pro Linku bezpečí v Pastacaffé do Minuty u Openstudia. Odpočinout si můžete na čerstvém vzduchu Václavského náměstí v Pavilónu Designbloku - dřevěném labyrintu od Víta Šimka z H3T. Na pátek jsou také připraveny večerní autorské módní přehlídky Hany Zárubové, Moniky Drápalové a Pavla Brejchy na Fashion stage v kostele sv. Šimona a Judy.

V sobotu představí současné trendy mladí návrháři z Diploma Selection, Elle Talent Card, Design Talent Card a UMPRUM. Módní přehlídky v kostele svatého Šimona a Judy začnou ve 13 hodin, potrvají až do večera a předvedou práci Leny Rypákové, Very Roggli, Kláry Válkové nebo Bastiana Vische - vítěze prestižní holandské soutěže Lichting. V Art House v Colloredo-Mansfeldském paláci u Karlova mostu nabídnou návštěvníkům svá díla na pomezí designu a umění zahraniční a čeští designéři. Nepřehlédněte kolekci skla Ineke Hans pro Křehký, šperky Gijse Bakkera, světla z foukaného skla Evy Eisler, unikátní kolekci Liběny Rochové, inspirovanou dílem Milana Grygara nebo impozantní instalaci studia Tjep v Tanečním sále.

Neděle patří odpočinku a nakupování. Všechna studia budou otevřena do 19 hodin. Jestliže jste si nechali čas na prohlídku tvorby zajímavých amatérských designérů, čekají na Vás v bývalé škole v Mikulandské ulici. Na ochutnávku designu budoucnosti ze školních ateliérů UMPRUM, UJEP, ZČU v Plzni můžete zajít do Openstudia v Domě u Minuty, kde je jim věnováno celé patro. Odpoledne proběhne v Art House v Colloredo-Mansfeldském paláci dražba designu 20. století Cohn Auction.

Prezentace a výstavy Designbloku se konají na 65 místech, kde návštěvníci naleznou speciální instalace a prezentace 111 výrobců a distributorů, 106 designérů a designérských studií, 19 školních ateliérů a 13 mediálních titulů. Připraveno je 32 kurátorovaných výstav a 20 módních přehlídek.

Počet prezentací v jednotlivých domech:

60 Superstudio Evropa

38 Superstudio Hra

92 Openstudio

17 Art House

20 Fashion Stage

Kde všude se bude konat:

Superstudio Evropa, Václavské náměstí 25, Praha 1

Superstudio Hra, Mikulandská 5, Praha 1

Openstudio, Dům U Minuty, Staroměstské náměstí 3/2, Praha 1

Art House, Colloredo-Mansfeldský palác, Karlova 2, Praha 1

Fashion Stage, Kostel sv. Šimona a Judy, Dušní ulice, Praha 1

Designblok se koná za cenné podpory partnerů, zejména pak generálního partnera Erste Premier. Pro návštěvníky Erste Premier center po celé České republice bude připravena soutěž o originální a hodnotné designové ceny.

Vystavovatelé přijíždějí do Prahy z celé České republiky a dalších 15 zemí - z Belgie, Bulharska, Dánska, Francie, Holandska, Itálie, Německa, Norska, Polska, Rakouska, Slovenska, Španělska, Švédska, Švýcarska a Velké Británie.


Zdroj: TZ Desingblok.cz; upraveno, kráceno


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz