Janáčkův máj

Moravskoslezský


Velký prázdninový den Sára dětem podpoří léčbu malých onkologicky nemocných pacientů

 V úterý 5. července se v prostorách zámku a letního kina v Bílovci uskuteční Velký prázdninový den Sára dětem na podporu léčby onkologických onemocnění dětských pacientů. Výtěžek bude věnován na koupi polohovacích lůžek pro oddělení dětské hematoonkologie ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO).

Akci podpořenou vedením města Bílovce pořádá spolek dobrovolníků Sára dětem, který už v loňském roce věnoval zmíněnému oddělení  FNO 240 tisíc korun na pořízení monitorů životních funkcí a dárkové předměty v hodnotě 160 tisíc korun.

„Velký prázdninový den Sára dětem zahájíme na nádvoří zámku ve 13 hodin vypuštěním 365 balonků ve tvaru srdce. Symbolizují poděkování za každé jedno uzdravené dítě v roce,” říká Martina Loskotová, organizátorka akce a zároveň zakladatelka spolku dobrovolníků Sára dětem. A dodává, že následovat bude charitativní běh okolím Bílovce. „Sedmikilometrovou trasu si mohou zaběhnout všichni sportovci bez rozdílu věku, nejmenší děti čeká charitativní kolečko kolem bíloveckého náměstí. Zkrátka však nepřijdou ani ti, kteří dávají přednost chůzi – pro ně je připraven dvoukilometrový pochod bezbariérovými ulicemi Bílovce,” pokračuje Martina Loskotová, kterou těší vstřícnost, s níž se do přípravy akce zapojili všichni oslovení. „Vedení města nám věnovalo 20 tisíc korun a pronajalo zdarma prostory zámku i letního kina, vstříc nám vyšli i oslovení umělci z Bílovce a okolí, kteří byli ochotni vystoupit zdarma.” 

Starosta Bílovce Pavel Mrva k tomu říká: „Zmíněnou akci považuji za skvělý nápad. V první řadě jde samozřejmě o podporu malých, těžce nemocných pacientů i profesionálů, kteří je léčí. Jako přínosné však vidím i to, že spolek Sára dětem do této pomoci zapojuje zábavnou formou širokou veřejnost z našeho města i okolí.“

Program Velkého prázdninového dne Sára dětem, organizovaného Martinou a Petrem Loskotovými, bude opravdu bohatý. Ve 14 hodin si mohou ti nejmenší zatančit na diskotéce s DJ Doohanem  a posléze se pobavit při vystoupení šermířské skupiny Keltic z Ostravy. Ani starší nepřijdou zkrátka. K poslechu i tanci jim v 16  hodin zahraje skupina Evy Band a v 18 hodin vystoupí zpěvačka Eliška Macháčová se skupinou Ella Band. A prázdninový večer vyvrcholí koncertem rockové kapely Nevím a vystoupením nejlepšího AC/DC ravivalu v Česku. Chybět nebude ani občerstvení, ve vnitřních prostorách zámku bude po celé odpoledne  probíhat degustace moravských vín. Celým dnem provází Roman Pastorek. Vstupné je 100 korun, od 19 hodin 130 korun, děti do 15 let v doprovodu rodičů zdarma. Akce se koná za každého počasí.

„Velký prázdninový den Sára dětem je vlastně tak trochu ročním výročím naší charitativní činnosti,” rekapituluje organizátorka. „Už sedm let organizuje naše kadeřnické studio Sára spolu s partou dobrovolníků úspěšné módní přehlídky s bohatým programem. Přemýšleli jsme, jak celou akci posunout dál. A protože všichni máme děti, zaměřili jsme se na ty, které podporu potřebují nejvíc, na těžce nemocné.”

Foto: archiv spolku dobrovolníků Sára dětem

Text k snímku: Dobrovolníci z bíloveckého spolku Sára dětem už malé pacienty ve Fakultní nemocnici Ostrava několikrát navštívili.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz