Janáčkův máj

Moravskoslezský


Už mě nebavilo pořád prohrávat v tenise, říká nadějná golfistka

Lucie Hinnerová

Seznamte se: Lucie Hinnerová, jeden z největších současných talentů českého ženského golfu, členka klubu....prosím doplnit...
Loni vyhrála Mistrovství České republiky juniorů, letos mistrovství na jamky a byla druhá v mezinárodním mistrovství na rány. Jejím snem je přejít z amatérského golfu mezi profesionály.
Přitom to dlouho nevypadalo, že by sympatická dvaadvacetiletá slečna z Kopřivnice mířila ke kariéře golfistky. "Měla jsem staršího bráchu, zajímalo mě, co dělal on, bavily mě jeho sporty," říká Lucie Hinnerová.
V sedmi letech začala hrát tenis a vydrželo jí to až do čtrnácti. "Bavilo mě to, ale já pořád jen prohrávala. S každým. Já snad za celou kariéru vyhrála čtyři zápasy," směje se Lucie.
Oproti fyzicky lépe vybaveným soupeřkám neměla drobná dívenka na kurtu příliš mnoho šancí. Potkala se i s Petrou Kvitovou. "Nejen ona, snad všechny holky byly větší a silnější než já," vzpomíná Lucie.
Ani to ji ovšem neodradilo od toho, aby se pokusila uspět v dalším silovém sportu - začala hrát v Kopřivnici hokej a vydržela u toho dva roky. Jenže zároveň objevila golf... "Byla to v podstatě náhoda, rozhodl jsem se, že se naučím golf a že u toho budu učit i Lucku," vzpomíná otec Lucie Vítězslav Hinner. Jenže všechno bylo jinak. Lucie se pod vedením trenéra Petra Moučky začala tak rychle zlepšovat, že mohla téměř okamžitě vyučovat svého otce.
"Po těch letech, co jsem pořád prohrávala v tenise, to byla najednou obrovská změna. Já se pořád zlepšovala a začala vyhrávat první turnaje, byť byla většinou hlavní cenou čokoláda. Ale za ten pocit to opravdu stálo," říká Lucie.
V roce 2005 vyhrála první menší turné ve své kategorii, v roce 2007 začala hrát s amatérkami českou golfovou amatérskou tour a dařilo se jí. Nejlepším umístěním bylo.... - prosím doplnit....
Dvě poslední sezony byly ty z říše snů. Loni vyhrála české juniorské mistrovství, letos pak zvítězila v mistrovství na jamky a byla druhá v mezinárodním mistrovství na rány a v létě reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa týmů v Turecku.
O minulém víkendu si zahrála svůj první dospělý profesionální turnaj, doma v Brně hrála třídenní .....prosím dopnit název turnaje.
Skončila na skvělém 32. místě ze 78 hráčů, z pěti žen byla tou nejlepší. "Mým snem je hrát profesionální golf," říká Lucie Hinnerová a hodlá tomu podřídit vše. "Chci vyrazit na několik zahraničních národních mistrovství a zkusím se kvalifikovat na některé profi turnaje nižších kategorií," plánuje Lucie. No a k tomu by ještě chtěla zvládnout státnice - studuje sportovní management na Masarykově univerzitě v Brně.
Lucčin trenér Petr Moučka říká, že jeho svěřenkyně si všechny úspěchy tvrdě odtrénovala. "Lucie nemusí spěchat, věřím, že ty největší úspěchy ještě přijdou," říká Petr Moučka, podle něhož může být Lucie vzorem pro ostatní mladé golfisty. "Má ty správné vlastnosti pro golf, je houževnatá a zároveň milá a kamarádská," uzavírá trenér Petr Moučka. Jaroslav Baďura


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz