Janáčkův máj

Moravskoslezský


Kurzy grafického designéra

Naposledy upraveno: 17.06.2013 14:25

Od počátku září 2012 probíhá na AVE ART Ostrava, soukromé Střední umělecké škole a Základní umělecké škole, s.r.o., pilotní projekt, jehož cílem je vytvořit zcela nový vzdělávací modul. Škola získala finanční prostředky na realizaci projektu „Grafický designér“, CZ.1.07/3.2.07/03.0033, prostřednictvím Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost, v rámci podpory nabídky dalšího vzdělávání.

Stěžejním cílem projektu je vytvořit vzdělávací modul o 300 výukových hodinách, prostřednictvím kterého dojde k předávání informací, vědomostí a zkušeností z oblasti grafiky. Struktura vzdělávacího modulu vychází ze Školního vzdělávacího programu maturitního oboru Grafický designér 82-41-M/05, který se na škole vyučuje od roku 2002.

 Po vytvoření modulu, následovala fáze pilotního ověřování odborné praxe k dané profesi,

 po dobu 10 měsíců, od září 2012 do června 2013. V rámci projektu jsou účastníci seznamováni s grafickými disciplínami a to jak z teoretického, tak především z praktického hlediska, které jsou rozděleny do sedmi vzdělávacích bloků: typografie, grafické techniky, grafické programy, tvorba webových stránek, užitá a reklamní fotografie, navrhování a ekonomika.

Výuka probíhá v moderně vybavených grafických učebnách, každý pátek a sobotu, vždy po 4 výukových hodinách. Po ukončení projektu předpokládáme, že většina účastníků bude v této oblasti působit jako osoby samostatně výdělečně činné, či v různých firmách na pozici grafika.

 

Díky projektu vznikají zcela nové vzdělávací materiály, didaktické pomůcky a manuály pro práci s grafickými softwary, které jsou v současné době aplikovány na 15 účastnících pilotního projektu, kteří úspěšně prošli motivačním pohovorem.  

Cílovou skupinou jsou lidé, u kterých se předpokládá práce v oboru grafického designu, dovednost práce s počítačem, zájem zvyšovat svou kvalifikaci, estetické cítění a také představivost.

 

Pro ověření získaných zkušeností a dovedností budou účastníci vytvářet závěrečnou práci představující soubor grafických produktů firemní identity (logo, vizitka, plakát, webové stránky, firemní korespondence apod.). Závěrečnou práci budou obhajovat před tříčlennou komisí a v případě zdárného zakončení získají Osvědčení o absolvování kurzu. Dne 24. 6. 2013 se bude konat závěrečná konference v Kulturním domě K-TRIO, Ostrava – Hrabůvka, kde dojde k prezentování výstupů kurzistů.

Projekt je financován Evropským sociálním. Po skončení projektu, bude vzdělávací modul se všemi vytvořenými vzdělávacími materiály otevřen jako rekvalifikační kurz „Grafického designéra“, jehož zahájení je plánováno na září 2013. Tento nový vzdělávací modul volně navazuje na rekvalifikační kurzy pořádané školou již od roku 2007, jako je „Interiérový designér“, „Zahradní návrhář“, „Umělecký kovář“ a „Animovaná tvorba“.  Vhodně doplní odborné vzdělávání zaměřené na design na AVE ART Ostrava, soukromé Střední umělecké škole a Základní umělecké škole, s.r.o., více naleznete na  www.aveart.cz nebo na www.designkurzy.cz.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz