Janáčkův máj

Moravskoslezský


Komenského sady: čtyřletá dřina, kterou obvod nedotáhl do konce

Konečně se revitalizují Komenského sady. Vím, že pro občana je zásadní informace, že se s projektem vůbec začalo. Jenže potenciálního voliče by mělo zajímat i to, že se současní politikové z obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v celé věci téměř neangažují. Místo aby dohlíželi na průběh revitalizace, přihráli tuto zodpovědnost Magistrátu města Ostravy a víc neřeší.

Projekt zpracovalo ještě minulé vedení obvodu. Přesněji zpracovala ho podle našeho zadání kancelář ATOS-6 architekta Radima Václavíka. Požádali jsme tehdy o začlenění do europrojektu Integrovaného plánu rozvoje města Ostravy. A povedlo se. Podařilo se dílčí projety, jako je například i humanizace řeky Ostravice, schovat pod jeden. Nachystali jsme současné radnici práci tak, aby ji mohla už jen hladce dokončit.

Zdá se mi to jako velká škoda, vzdát se kontroly nad průběhem tak zásadního projektu. Když si vzpomenu, co všechno jsme si s kolegy jako tehdejší vedení obvodu Moravská Ostrava a Přívoz užili, abychom se prokousali veškerou dokumentací a vypořádali se legislativně i koncepčně s původní studií z 90. let. Byla to skutečně čtyřletá práce, kterou měl obvod sám dotáhnout. Už jen proto, že je to jeho zodpovědnost.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz