Janáčkův máj

Moravskoslezský


Teroristé a totální bezmoc

– šéfredaktorka, Solokapr a Regionbook

Nejhorší stav mysli, jaký snad existuje, je bezmoc kombinovaná se strachem. Pocit, který prožívají oběti vyšinutých lidí – nepostižitelných teroristů, kteří se za svou vlastní mstí na okolí. Mohou být psychicky nemocní tak, jako žena, která před rokem ubodala na chodbě panelového domu ve Frýdku roční holčičku, ale také bez oficiální diagnózy. Zkrátka jen zakomplexovaní a mstiví. Tak jako třeba muž, který údajně ve Frenštátě pod Radhoštěm vyhodil do vzduchu činžák. Policie sice neví, jestli to byl skutečně úmysl, avšak lidé, co ho znali, dosvědčují, že svým sousedům dlouhodobě vyhrožoval likvidací.

Také je vám z toho špatně? Možná vám to připomíná vašeho souseda. Možná vás také obtěžuje tím, že kouří na chodbě a hází vajgly po schodech. Vy jste mu sice říkali, že vám to vadí, ale on to ignoruje. Možná jste s ním měli i konflikt, ale k ničemu to nevedlo. Jen jste se rozčílili. Třeba už váš případ dospěl do bodu, kdy obcházíte ostatní partaje s peticí kvůli vystěhování nebo občas zavoláte městskou policii, když se zpoza vedlejších bytových dveří ozývá hlasitá hudba. Takový soused je jako nemoc. Sžírá vás, obtěžuje, brání vám normálně se nadechnout. Vy máte dvě možnosti. Buď ustoupit a trpět nebo se nedat. Tak jako lidé z vybuchlého domu ve Frenštátě. Svého souseda – neplatiče a bordeláře dali údajně k soudu a ten nařídil vystěhování. Muž se začal bránit, a místo aby spolkl hořkou pilulku, která mu patřila, začal ostatním vyhrožovat. „Všechny vás tu pozabíjím! Jestli mám jít já, půjdete všichni se mnou,“ řval prý na ně. Jestli dílo zkázy skutečně dokonal on, vyšetřovatelé nevědí. Pokud ano, ptám se, co udělají naši zákonodárci proto, aby tito teroristé neměli vůči lidem šanci! Zákon, který je postaven na presumpci neviny člověka, který vraždu „zatím“ neudělal, ač ji avizuje, je stejně děsivý, jako nebezpečí, které představují někteří z nás.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz