Janáčkův máj

Moravskoslezský


Smetanovo trio se doma letos představí už pouze v Praze a Ostravě

Nenechejte si ujít jedno z již pouze dvou tuzemských vystoupení Smetanova tria v roce 2012! 

Jeden z nejrenomovanějších českých komorních souborů se v pondělí 15. října 2012 navíc v Ostravě představí v novém složení. Dlouholetou členku tria – houslistku Janu Vonáškovou-Novákovou, která očekává narození druhého potomka, nahradil v letošním roce jeden z nejvýraznějších houslistů současnosti Jiří Vodička. „Moje první turné se Smetanovým triem směřovalo do Brazílie, kde jsme v červnu  vystoupili na třech koncertech za doprovodu orchestru Orquestra Sinfônica do Teatro Nacional Claudio Santoro pod řízením Claudia Cohena v proslulém Beethoveně Tripelkoncertu. Ale ani po návratu jsme nezaháleli, o prázdninách jsme vystoupili na dvou koncertech v Německu na mezinárodním festivalu Hohenloher Kultursommer a také na festivalu v chorvatském Zadaru,“ říká havířovský rodák Jiří Vodička. V České republice se Smetanovo trio nezdrží dlouho. Po koncertech v Praze a Ostravě se v druhé polovině října opět vydá na cesty. První zastávkou bude Francie, následovat bude Mexiko, Švýcarsko, opět Francie, Anglie, USA, Kanada a v závěru sezóny Japonsko. Koncert, pro který byly vybrány skladby Beethovena, Suka, Nováka a Brahmse,  začíná ve společenském sále Domu kultury města Ostravy v 19 hodin.

 

 


Komentáře

  • Kateřina Piechowicz : Můžete, prosím, ještě přidat odkaz na prodej vstupenek? Lze zakoupit i na místě? Děkuji :)


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz