Janáčkův máj

Moravskoslezský


S AHOL – SOŠ kolem světa

– AHOL - SOŠ
Vítězný tým

Začátek února je na AHOL – Střední odborné škole již tradičně vyhrazen velké soutěži v angličtině pro ostravské základní školy. V pondělí 8. února zde poprvé proběhl AHOL´s Amazing Race, který úspěšně navázal na ukončených sedm ročníků Dne Harryho Pottera. Zúčastnilo se jej v hlavní kategorii celkem 104 soutěžících z třinácti ostravských škol a dva osmičlenné týmy mladších žáků ze ZŠ Šalounova v Ostravě – Vítkovicích.

Soutěž byla tentokrát týmová – v prvním kole se museli žáci jako jednotlivci vypořádat s vědomostním testem a úkolem celého soutěžního družstva bylo ve druhém kole uskutečnit cestu kolem světa. Učebny AHOL – Střední odborné školy se pro tuto příležitost změnily v anglicky mluvící země a soutěžící se při jejich návštěvě museli vypořádat s úkoly, které prověřily nejen jejich znalost angličtiny a finanční gramotnost, ale i znalosti zeměpisné, zručnost, paměť, tělesnou zdatnost, schopnost vyhledat informaci a orientaci v kultuře i reáliích navštívených zemí. V průběhu dopoledne tak žáci například slavili Den díkuvzdání, rýžovali zlato, střežili australský národní park, poznávali významné osobnosti anglické kultury i politiky, identifikovali hudební ukázky i americké reálie a v neposlední řadě si pohovořili s Alžbětou I. o Shakespearovi a s malou Alicí o Lewisi Carrollovi.

 Závěrečné sčítání finanční hotovosti pak ukázalo jednoznačného vítěze. Stal se jím soutěžní tým reprezentující ZŠ F. Formana.

 Záštitu nad soutěží převzalo Město Ostrava, Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a starosta Vítkovic, pan Petr Dlabal, za což jim srdečně děkujeme.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz