Janáčkův máj

Moravskoslezský


Město musí Stodolní ohlídat a ne zavírat

Vedení městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz dělá zbytečné problémy s povolováním zahrádek na Stodolní ulici. Nedalo několika podnikům povolení je provozovat, a ty teď přicházejí o tržby a krachují. Jinde radní provozní dobu omezili jen do desáté hodiny večer. Argumentují hlukem, nepořádkem, drogami, opilými mladistvými a říkají, že situace je nezvladatelná. Přitom existuje řešení – lépe na Stodolní dohlížet.

Ale musím být spravedlivý a přiznat, že i bývalé vedení obvodu, kdy jsem byl ještě jeho starostou,  se pokoušelo nastolit větší pořádek na Stodolní ulici. S nadsázkou jsem říkával, že je to složité jako nalezení kvadratury kruhu. Na jedné straně je Stodolní oblastí nespoutané zábavy, na straně druhé zde bydlí občané obvodu. Nám se povedly některé dílčí úspěchy. Docílili jsme inovace grilů nebo úklidu v ulicích.

Jsem přesvědčený, že je naprosto zbytečné zakazovat zahrádky. Navíc nepovažuji za šťastné je zavírat jen někde, zatímco jiné podniky zůstanou nedotčeny. Všichni by měli mít podmínky stejné. Přiměřený by byl provoz do 22 hodiny.

Město by se mělo zasadit o zvýšenou bezpečnost, udržovat na Stodolní ulici pořádek a využít vládou schválené novely o zvýšených pravomocech městské policie. Strážníci teď budou mít možnost kontrolovat užívání drog a čepování alkoholu mladistvým ve všech prostorách každé restaurace. Novela jde v září do sněmovny a brzy, doufejme, začne platit. Je tedy nejvyšší čas zahájit vzájemnou spolupráci města, obvodu a klubů. Řešením bude tolerance zahrádek ze strany města a na druhé straně striktní dodržování zákonů a pořádku provozovateli hospod. 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz