Janáčkův máj

Moravskoslezský


V Bílovci přivítají vánoční čas svěcením adventních věnců na zámku

 Advent v Bílovci letos bude ve znamení čtyř adventních nedělí na zámku, mikulášského jarmarku, zpěvů Celé Česko zpívá koledy  i sobotních rorátů v kostele sv. Mikuláše.

Vše odstartuje v neděli 27. listopadu adventní odpoledne na zámku, kde si návštěvníci mohou nechat v 16 hodin posvětit adventní věnce děkanem Lumírem Tkáčem. „Historie adventních věnců pochází z Německa, k nám se dostala v osmdesátých letech minulého století, nejdříve do kostelů, později i do domácností. Dnes je o svěcení věnců stále větší zájem," říká děkan Lumír Tkáč. Během odpoledne čeká na návštěvníky zámku také výstava patchworku a vystoupení hudební skupiny Camerata. V 17.30 hodin pak budou v přilehlém areálu letního kina promítány krátké pohádky pro nejmenší. Dospělí návštěvníci se mohou zahřát vánočním punčem a svařeným vínem.

 „V posledním roce město investovalo do zámku nemalé finanční prostředky. Historickou budovu se podařilo zvelebit, proto tyto atraktivní prostory zpřístupňujeme návštěvníkům v průběhu celého roku. A advent je ideálním časem vhodným k setkávání," říká starosta města Pavel Mrva a doplňuje, že adventní neděle na zámku by se mohly stát hezkou tradiční akcí, stejně jako každoroční mikulášský jarmark. Ten letošní se uskuteční v sobotu 3. prosince od  8 do 12 hodin na Slezském náměstí, na kterém bude následující den, v neděli 4. prosince  v 16.30 hodin, rozsvícen vánoční strom. Během druhé adventní neděle přivítá návštěvníky zámku Čertovský žonglérský rej v podání skupiny Ardor Viridis, domácí štrúdl, punč a v letním kině bude od 17.30 hodin promítáno pásmo krátkých filmů Do pohádky za zvířátky. Třetí adventní neděli, 11. prosince, bude zpřístupněn vánočně ozdobený interiér zámku a v letním kině v 17.30 hodin bude promítáno pásmo krátkých pohádek Hvězda betlémská. Ve středu 14. prosince se Slezské náměstí v 18 hodin rozezní vánočními zpěvy hudebního pásma Celé Česko zpívá koledy. Adventní zámecká setkávání završí v neděli 18. prosince prohlídka zámku a cyklus pohádek Vánoční sen. Adventní čas v Bílovci vyvrcholí ve čtvrtek 22. prosince v 16.30 hodin živým betlém na nádvoří zámku.

K adventnímu času patří také návštěvy kostelů. „Každou adventní sobotu v 7 hodin ráno se v našem kostele uskuteční roráty, celá mše probíhá jen při svíčkách a světle lampiček, což vytváří v kostele sváteční atmosféru, která se líbí zejména dětským návštěvníkům,“ říká na závěr děkan Lumír Tkáč.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz