Janáčkův máj

Moravskoslezský


Tvoříme a spoříme s Pramínkem

Centrum Pramínek ve spolupráci s oddělením sociální prevence si připravily v rámci akce Prázdnin ve městě zajímavé dopoledne pro děti pod názvem „Tvoříme a spoříme“. Tato akce proběhla v úterý 7. srpna 2012 na Hřišti Hříbek ve Frýdku-Místku.

Pro děti byla připravena zajímavá hra, která byla zaměřena na zvýšení finanční gramotnosti dětí a mládeže. Jednalo se o několik stanovišť, kde měly děti splnit nejrůznější úkoly, za které byly následně odměněny  dětskými  penězi. Děti si mohly vyrobit maňáska z ponožek, pandu z papíru nebo si vyzkoušet slalom s míčem či vyřešit jednoduchý logický úkol. Během hry děti navštívily stanoviště „banka“, kde se dozvěděly, že je výhodné si penízky spořit.

Cílem této akce bylo, aby se děti seznámily se světem peněz a naučily se s nimi hospodařit. Současně musely také odolat nejrůznějším nástrahám, které si pro ně pořadatelé připravili, a to ve formě nachystaných bonbónu. Po splnění všech úkolů a podle množství naspořených peněz, dostaly děti balíčky s dobrotami a účastnický list.

Centrum Pramínek je aktivizačně sociální služba pro rodiny s dětmi, jejímž zřizovatelem je Charita Frýdek-Místek. Působí ve vyloučené lokalitě ve Frýdku-Místku. Centrum Pramínek se také snaží podporovat a aktivně zapojit rodiče k přípravě dítěte do školy, pomáhá rodičům při jednání na úřadech a jiných institucích (např. školy, Pedagogicko- psychologické poradny, aj.), snaží se zvyšovat sociální kompetence a sociální mobilitu členů rodiny.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz