Janáčkův máj

Moravskoslezský


AHOL – Vyšší odborná škola o.p.s. úspěšně čerpá prostředky Evropské unie určené na realizaci vzdělávacích projektů

 AHOL-Vyšší odborná škola o.p.s. v prosinci 2013 úspěšně ukončí dvouletý projekt CZ.1.07/2.1.00/32.0023 Inovace vzdělávacích programů s vazbou na cizí jazyky se zapojením odborníků z praxe“, který byl podpořen z fondů Evropské unie.

Projekt se zabýval inovací vzdělávacích programů v souladu s požadavky praxe. Pro plynulý přechod absolventů na trh práce je důležité, aby získané znalosti, schopnosti a dovednosti v co nejvyšší míře korespondovaly s požadavky zaměstnavatelů. K tomu je třeba znát jejich názory na kvalitu nově přijímaných absolventů a požadavky, které na své zaměstnance kladou. Zástupci zaměstnavatelů – zejména z řad sociálních partnerů školy se proto na všech aktivitách projektu přímo podíleli.

Bylo vytvořeno 12 studijních opor pro odborné předměty vzdělávacích programů Cestovní ruch a Mezinárodní obchod, přeprava a zasílatelství. Opory byly převedeny do e-learningové formy a částečně přeloženy do angličtiny. Dalších 14 studijních opor bylo aktualizováno a doplněno moderními metodami vzdělávání, jako např. projektová výuka, interaktivní testy, případové studie apod. Neméně důležitým cílem projektu bylo zapojení zástupců sociálních partnerů při zabezpečování stáží a odborných praxí studentů s důrazem na rozšiřování požadovaných klíčových kompetencí potřebných pro trh práce a uspokojování požadavků zaměstnavatelů. Do výuky byly začleněny workshopy s odborníky z praxe.

Zkušenosti a poznatky z realizace projektu mají napomoci dosažení vyšší konkurenceschopnosti absolventů a těsněji propojit vzdělávání s praxí.

Bližší informace o projektu Vám poskytne ředitelka Centra celoživotního učení škol AHOL Mgr. Pavla Masnikosová, tel. 773 977 032.Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz