Janáčkův máj

Moravskoslezský


Angličtina na AHOL – SOŠ: bilingvní výuka i certifikáty

– AHOL - SOŠ

AHOL – Střední odborná škola považuje jazykové vzdělání za jednu ze svých priorit. Své žáky se proto snaží připravovat pro praxi tak, aby cizí jazyk byli schopni použít nejen v běžné konverzaci, ale i v odborném vyjadřování v rámci svého oboru. K tomuto účelu se osvědčila bilingvní výuka; projekt, který je realizován z neinvestiční dotace z rozpočtu statutárního města Ostravy, evidenční číslo 1004/2016/ŠAS.

Žáci AHOLu v závislosti na tom, který z oborů studují, navštěvují výuku vybraných odborných předmětů v angličtině. Ve školním roce 2015/2016 se týkala cizojazyčná výuka oborů Sportovní management (Marketing a management), Pedagogické lyceum (Psychologie), Ekonomika v multimediální sféře (Marketing a management, Komunikační dovednosti) a Diplomatické služby a Public Relations (Učební praxe). Absolvování bilingvní výuky pak dokládá nejen znalost odborné terminologie, ale i doložka na ročníkovém vysvědčení.

Nad rámec jednotlivých oborů pak směřuje motivace žáků ke složení evropsky respektovaného certifikátu PET (Preliminary English Test). Pro jeho zvládnutí AHOL – Střední odborná škola svým studentům již několikátým rokem organizuje přípravné kurzy a i letos studenti AHOLu úspěšným složením zkoušky prokázali své teoretické znalosti anglického jazyka i schopnost jej prakticky použít v komunikační situaci.

Své znalosti pak mají studenti příležitost uplatnit nejen ve školních lavicích, ale i v rámci odborných praxí, zahraničních výjezdů a při veřejně prospěšných akcích určených dětem  - absolventi bilingvní výuky vesměs představují oporu týmu, který připravuje každoroční soutěž v angličtině pro základní školy, Ahol´s Amazing Race, inspirovaný imaginární cestou po anglicky mluvících zemích.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz