Janáčkův máj

Zlínský


Luhačovický penzion pro seniory se otevře veřejnosti

Penzion Spokojené stáří připravil na středu 18. září první den otevřených dveří. Lidé budou mít v průběhu celého dne příležitost prohlédnut si celý areál a seznámit se chodem tohoto zařízení. Od 16. hodin zde vystoupí svým hudebním programem Jura Pavlica z Hradišťanu.

Navštívit všechny prostory zrekonstruovaného areálu bývalého rekreačního střediska Niva, dnes Penzionu Spojené stáří, mohou všichni zájemci ve středu od 9 do 18 hodin. Kromě návštěvy společenských prostor, budou mít možnost nahlédnout i do ubytovací a rehabilitační části a setkat s personálem a místními obyvateli.

Součástí Dne otevřených dveří bude i kulturní program s muzikantem Jurou Pavlicou z Hradišťanu, který seniorům i dalším návštěvníkům penzionu zahraje nejznámější písničky, ale bude si nimi i povídat a odpovídat na jejich zvídavé dotazy. Vstup na jeho vystoupení je pro všechny hosty zdarma. 

Návštěva z Hradišťanu však není jedinou akcí, kterou si senioři mohou zpestřit volné chvíle. V pátek 13.9 je navštívil a potěšil vystoupením dětský folklórní soubor až z Polska. Přímo v penzionu se pravidelně konají koncerty, taneční vystoupení, autorská čtení nebo třeba i kouzelnické představení. „Naší snahou je zajistit seniorům pestrý program, aby si mohli užívat na plno každého dne, měli se na co těšit a hlavně, aby nebyli sami,“ uvádí ředitelka Penzionu Spokojené stáří Marie Vybíralová a doplňuje: „zapojujeme proto seniory v co největší míře do společných aktivit, protože podle posledních statistik je trápí nejvíc právě obava ze samoty.“

Penzion Spokojené stáří využívá běžně také všech možností a kulturního potenciálu, které nabízí umístění penzionu v blízkosti lázeňského města. “Kromě výletů a procházek po okolí, se pravidelně účastníme kolonádních se koncertů a tanečních zábav, nebo jsme si teď dokonce pronajali i turistický vláček k projížďce po Luhačovicích a Pozlovicích,“ doplňuje Marie Vybíralová.

Seniorům se také denně věnuje personál zaměřený přímo na volnočasové aktivity. Pracovníci se soustřeďují kromě fyzických aktivit a cvičení i na psychickou kondici každého seniora.  Důležité jsou i hry a úkoly, které rozvíjí jemnou motoriku a trénují paměť. Využívá se zde i nových metod tzv. smyslové aktivace, při které senioři trénují všechny smysly.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz