Janáčkův máj

Moravskoslezský


Primátor Havířova na Šumbarku

Primátor Zdeněk Osmanczyk se přišel se podívat na úklid kolem obytných domů. Ten se uskutečnil 3. září ráno. Lidé měli možnost zbavit se starých koberců a nepotřebného nábytku. Pracovníci veřejně prospěšných prací odvezli více než dvě tuny kusového odpadu. Na třech traktorových vlečkách.

Obyvatelé si dva týdny před úklidem prostranství mohli schovat, co chtěli. To ostatní v den úklidu odvezli na skládku. Byly to různé nepotřebné věci. Staré lavičky se stoly, židle, křesla, pohovka, ale třeba i poškozené pneumatiky.

„Pokud lidé potřebují pomoci s úklidem velkých věcí okolo domů, podobné akce rádi zopakujeme,“ prozradil primátor.  Při úklidu byla k dispozici i městská policie a asistentky prevence kriminality, které připravovaný úklid venkovních prostor projednaly s místními lidmi. Nevyvážely se věci z domů ani ze sklepních prostor, pouze ty umístěné venku. „Za městskou policii mohu říci, že se akce opravdu povedla. Lokalita pěkně prokoukla,“ dodal Vojtěch Trpálek ze šumbarského pracoviště městské policie. (woj, pie)

Sdružení Šumbarák děkuje obyvatelům, městu i městské policii za spolupráci při zlepšování prostředí na Šumbarku.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz