Janáčkův máj

Moravskoslezský


Golfová reprezentantka trénuje v ulicích Brna s fotbalisty Zbrojovky

Česká golfová reprezentantka a jedna z největších mladých nadějí českého ženského golfu Lucie Hinnerová se včera zapojila spolu se třemi hráči fotbalové Zbrojovky Brno do zimní kondiční přípravy.
Pětice ve složení Lucie Hinnerová, kondiční trenér Jan Cacek a fotbalisté Petr Švancara, Martin Sus a David Farmačka vyrazila na strmé schody v brněnské ulici s příznačným názvem Schodová, aby tady více než hodinu sprintovali, vyklusávali, skákali a jinak zdolávali strmé schodiště.
"Bylo to skvělé zpestření zimní přípravy. Já se toho dneska tolik dozvěděl o golfu," liboval si udýchaný Petr Švancara, který se, spolu s kondičním trenérem Cackem, Lucii věnoval nejvíce.
Lucie Hinnerová připustila, že nutnost systematické kondiční přípravy objevila teprve nedávno. "Ono se to možná nezdá, ale i golfista potřebuje mít kondičku. Poznala jsem to například loni na mistrovství světa v Turecku, kde jsme absolvovaly osm kol v třicetistupňovém vedru a to už se projeví, jak na tom kdo je s kondicí," řekla Lucie Hinnerová.
Její zimní kondiční příprava se nyní skládá z jednoho až dvou tréninků týdně s kondičním trenérem a jednoho až dvou tréninků individálních. "K tomu píšu bakalářku a chystám se na únorové státnice," směje se studentka sportovního managementu Masarykovy univerzity v Brně.
Kondiční trenér Jan Cacek míní, že dobrá kondice je pro golfistu stejně důležitá jako pro hráče jiných sportů. "Možná se to nezdá, ale golfista ujde na hřišti šest až deset kilometrů a i na konci musí být soustředěný na ránu, musí mít dobrou kondici," říká Jan Cacek.
Všestranná kondiční příprava je pro golfisty důležitá také proto, že zatěžuje rovnoměrně tělo, které je v sezoně namáhané při golfu příliš jen v některých partiích.
Lucie Hinnerová (22) pochází z Kopřivnice a nyní hraje za Golf Club Brno.
Loni vyhrála české juniorské mistrovství, letos pak zvítězila v mistrovství na jamky a byla druhá v mezinárodním mistrovství na rány a v létě reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa týmů v Turecku.
"Letos bych si ráda zahrála pár profesionálních turnajů a připravila se na splnění svého snu, kterým je dostat se mezi profesionální hráčky," říká Lucie. V příští sezoně by ráda obhájila titul v mistrovství na jamky, o což se pokusí na hřišti ve Slavkově.
"V únoru po státnicích, které doufám budou úspěšné, vyrážím na přípravu na Floridu. Kromě obhájení titulu na jamky bych se ráda ještě zlepšila v mistrovství na rány a také doufám, že se opět nominuji do české golfové reprezentace," říká Lucie Hinnerová.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz