Janáčkův máj

Moravskoslezský


Po vystoupeních na BBC Proms a Lincol Center Festivalu zavítá Tomáš Klement konečně také do Ostravy

Tomáš Klement

Klavírista Tomáš Klement bezesporu patří k největším nadějím mladé české klavírní generace. Proto nás velmi těší, že poté, co se v loňském roce objevil na tak významných festivalech jako jsou BBB Proms a Lincoln Center Festival, vystoupí opět v Ostravě. Na koncertu Janáčkovy filharmonie Ostrava pod taktovkou italského dirigenta Piera Carla Orizia ve dnech 10. a 11. ledna 2013 ve společenském sále Domu kultury města Ostravy v jeho podání zazní Beethovenův Klavírní koncert č. 5 zvaný „Císařský“.

Když před dvěma lety vystoupil s Janáčkovou filharmonií na koncertu Jeunesses musicales, bylo jasné, že jeho výkon převyšuje obvyklou úroveň sólistů tohoto cyklu. Svým vyzrálým, přesvědčivým a barevným projevem si získal nejen ostravské posluchače, ale od té doby také odbornou i laickou veřejnost na celém světě.

Neméně atraktivní je i další program večera. Kromě Verdiho předehry k opeře Nabucco zazní totiž Musorgského oblíbené Obrázky z výstavy (Kartinki). Cyklus původně klavírních skladeb inspirovaných obrazy z posmrtné výstavy Musorgského přítele Hartmanna pro velký orchestr mistrovsky zinstrumentoval Maurice Ravel. V povědomí hudbymilovných lidí žije dílo v obou verzích a je příležitostí k prokázání interpretačního umu těch nejlepších klavíristů i orchestrů. Koncerty začínají v 19 hodin. Vstupenky lze zakoupit v pokladně DKMO nebo v pobočkách Ostravského informačního servisu, nebo rezervovat na webových stránkách www.jfo.cz v rubrice Vstupenky.

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz