Janáčkův máj

Moravskoslezský


Bílovec patří k nejbezpečnějším městům regionu

 Bílovec patří k nejbezpečnějším městům regionu. Z celkové trestné činnosti v novojičínském okrese zaujímá toto město jen osmiprocentní podíl, zatímco nejzatíženější obec okresu, Nový Jičín, dokonce 32procentní. Vyplývá to ze statistiky kriminálních a trestných činů Policie ČR – Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje za rok 2014.  

„V průběhu letošního roku chceme bezpečnost v Bílovci nadále zvyšovat. Přispět by k tomu měla i rekonstrukce a nasvícení sedmi přechodů pro chodce na frekventované Ostravské ulici a připravujeme i modernizaci bezpečnostního kamerového systému města. Ta úzce souvisí s vybudováním nového působiště městské policie, ke kterému by mělo dojít v roce 2016," říká starosta Bílovce Pavel Mrva a dodává, že nová služebna by měla poskytnout kvalitnější zázemí jak policistům, tak občanům, navíc její součástí bude i technická místnost určená ke 24hodinovému sledování kamer.

Dalším krokem, který vedení města Bílovce připravuje, je bezpečnostní systém zaměřený na seniory. „Půjde o bezpečnostní náramky, díky nimž si senioři budou moci v případě potřeby rychle a jednoduše přivolat pomoc. V první řadě je dostanou senioři, kteří bydlí sami, jsou na tom zdravotně špatně a nemá se o ně kdo starat," vysvětluje starosta. „Nouzový signál bude směřovat na dvě volitelná pohotovostní čísla, jedno z nich bude patřit městským policistům." Bílovecká radnice zatím pořídí deset náramků, jejichž cena by se měla pohybovat kolem 90 tisíc korun.

Svou roli v bezpečnosti Bílovce hraje i fakt, že ve městě se 7 500 obyvateli je jak služebna Policie ČR, tak městské policie, které vzájemně spolupracují. „Zatímco policie řeší trestné činy, my spíše přestupky a běžné provozní potíže, které lidem znepříjemňují život. Například výtržnosti, zničené dopravní značky, krádeže zeleniny ze zahrádky a podobně,“ říká velitel Městské policie Bílovec Pavel Kudela a dodává, že on i jeho osm kolegů pracuje v úzkém sepětí s občany. „Každý ze strážníků má na starost jednu konkrétní místní část, což představuje Bílovec a sedm přidružených obcí. Díky tomu občané strážníky znají, důvěřují jim," pokračuje Pavel Kudela s tím, že velký důraz je kladen na prevenci. Aktuálně například městská policie nabízí majitelům jízdních kol v Bílovci forenzní značení jízdních kol, které je prevencí proti odcizení. V průběhu následujících měsíců by takto mělo být zaevidováno prvních sto jízdních kol. 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz