Janáčkův máj

Moravskoslezský


Souboj hvězdných dřevorubců, socha pro Elišku a XINDL X - to bude VIII. ročník Festivalu dřeva v Ostravě

Na Slezskoostravském hradě v Ostravě proběhne v sobotu 15. září 2012 již VIII. ročník Festivalu dřeva

V 10:30 hodin Festival dřeva odstartuje soutěž tříčlenných družstev Moravskoslezského kraje (ČR), Žilinského kraje (SR) a Slezského Wojwodství (PL) v dřevorubeckém pětiboji o Beskydský Pohár 2012 hejtmana kraje Jaroslava Palase.

Diváci uvidí řezání motorovou pilou načas, řezání kotoučů motorovou pilou o minimální tloušťce, výměnu řetězu motorové pily na čas, řezání dvoumužnou ruční pilou (tzv. „břichatkou“) na čas a přesekávání ležícího kmene sekerou na čas.

V odpoledních hodinách se na speciálním pódiu Slezskoostravského hradu uskuteční závod v dřevorubeckém sportu.

Utkají se v něm zlatý tým České republiky se stříbrným týmem Polska z mistrovství světa STIHL® TIMBERSPORTS®, pod vedením superhvězd tohoto sportu - vicemistra světa Martina Komárka a mistra Polska Arkadiuse Drozdeka.

Martin Komárek také vyřeže sochu, která se na Festivalu dřeva vydraží a peníze poslouží dobré věci. Letos peníze dostane Eliška Bočanové z Bohumína. Sedmiletá Eliška má vzácné postižení, které ji neumožňuje chodit. Výtěžek dražby poslouží na zakoupení zdravotního kočárku.

Festival dřeva nebude jen o dřevě a vstup je ZDARMA. Návštěvníky čekají zvěřinové hody, odpoledne se na hradě představí MAXIM TURBULENC, skupina FEŠÁCI s Michaelou Tučnou (dcerou Michala Tučného) a XINDL X. Vše doprovodí ukázka klubu sběratelů řetězových pil, naučná stezka pro děti přes expozici Lesů České Republiky, jarmark řemesel, Valašské muzeum v přírodě předvede – vrtání potrubí, strouhání šindelů, sekernické zpracování dřeva, výrobu žebříků a výrobu rýn. Více na www.festivaldreva.cz.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz