Janáčkův máj

Moravskoslezský


Na AHOL - Střední odborné škole maturovali další žáci bilingvního programu

– AHOL - SOŠ

 

„Bilingvismus začíná v okamžiku, kdy je mluvčí jednoho jazyka schopen tvořit celistvé a smysluplné promluvy v jiném jazyce.“ – tak zní definice z roku 1953 podle E. Haugena. Na AHOL – střední odborné škole se bilingvní výuka, která má zajistit, aby žáci byli schopni vnímat výklad v angličtině a rozšířili si odbornou slovní zásobu, uplatňuje už od roku 2012/2013.

 

Žáci AHOLu v závislosti na tom, který z oborů studují, navštěvují výuku vybraných odborných předmětů v angličtině a v letošním školním roce už druzí absolventi přebírali závěrečná vysvědčení opatřená doložkou o bilingvní výuce. Ve školním roce 2014/2015 se týkala cizojazyčná výuka oborů Sportovní management, Bankovnictví a pojišťovnictví, Pedagogické lyceum, Ekonomika v multimediální sféře a Diplomatické služby a Public Relations. Žáci v angličtině absolvovali Psychologii (Pedagogické lyceum), Marketing a management (Sportovní management, Bankovnictví a pojišťovnictví, Ekonomika v multimediální sféře), Public Relations, Učební praxi (Diplomatické služby a Public Relations) a Komunikační dovednosti (Ekonomika v multimediální sféře).

 

Měřítkem jejich úspěchu je nejen hodnocení pedagogů a lektorů v hodinách anglického jazyka, ale i ověření si svých znalostí a dovedností na odborné praxi, realizované zčásti v zahraničí. Své znalosti pak mají příležitost uplatnit i při veřejně prospěšných akcích určených dětem  - absolventi bilingvní výuky vesměs představují oporu týmu, který připravuje každoroční soutěž v angličtině pro základní školy, Den Harryho Pottera, letos obohacený i o hrané nejslavnější scény (samozřejmě v angličtině).


Zbývá jen dodat, že úspěšný projekt bilingvní výuky je realizován z neinvestiční dotace z rozpočtu statutárního města Ostravy, evidenční číslo 0444/2014/ŠVŠ.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz