Janáčkův máj

Praha


Výlet zpátky časem

Naposledy upraveno: 06.12.2014 00:12
Babiččina beseda

 Klánovice zažily období rozkvětu ve 20.–40. letech 20. století, kdy sem za odpočinkem s oblibou mířila pražská smetánka. Lázně a golfové hřiště, které zde měla k dispozici, sice už patří minulosti, přesto je i dnes tato městská část cílem víkendových výletů a lze tu zažít i trochu té prvorepublikové atmosféry.

Díky dobrému dopravnímu spojení, které kromě autobusů zajišťují vlaky, které jsou součástí Pražské integrované dopravy, sem i z centra metropole dorazíte během půl hodinky. K procházkám lákají hlavně přírodní rezervace Klánovický les a Cyrilov, jež dohromady tvoří přírodní park Klánovice-Čihadla a představují největší souvislou lesní plochu na území Prahy. Až vás procházka unaví a dostatečně vám vytráví, můžete se na výlet zpátky v čase vydat třeba v klánovické restauraci Babiččina beseda.

Interiér této restaurace je koncipován tak, abyste se zde cítili opravdu jako u babičky doma. Posedět můžete přímo v kuchyni nebo také v jídelně či obýváku, jak tu jednotlivým místnostem říkají. Stylový interiér má ovšem připomínat spíše prvorepublikový panský byt, nikoliv venkovskou chalupu. Obdobně orientovaná je i kuchyně – vychází z poctivých prvorepublikových receptur, předávaných z generace na generaci, které šéfkuchař Tomáš Hladík upravil dle zásad moderní kuchyně. Dodavatelé restaurace pocházejí vesměs z regionu středních Čech, i na čepu tu kromě nezbytné plzně mají jedno místní pivo – Počernickou 11. To vinný lístek v podstatě pokrývá celou oblast rakousko-uherské monarchie a sahá ještě trochu dál, jeho základ ovšem kromě moravských a českých vín tvoří hlavně ta rakouská. 

K chloubám restaurace Babiččina beseda patří domácí pečivo, které zde podávají na úvod stolování spolu s nejrůznějšími pomazánkami, ale také makové a povidlové buchty, nejrůznější koláče nebo třeba nadýchané věnečky. Stálicí v menu se již stal tradiční staročeská bejlík, ale také candát na másle s pórkovo-kroupovým rizotem a opečeným citronem. Najdete v něm také takovou klasiku, jako jsou kulajda se zastřeným vejcem, králík na smetaně s karlovarským knedlíkem či krupicová kaše, škubánky a nudle s mákem. Menu se samozřejmě obměňuje podle sezony, teď na podzim přibylo více zvěřiny, třeba bažantí prsíčko nadívané kaštany s restovanou červenou řepou a jablky, ale také restovaná dýně s brynzou, vlašskými ořechy a malinovým dresinkem či kohout na červeném víně s lanýži a máslovými nudlemi s tymiánem.

Sezonní nabídka zahrnuje také další plány a nápady, které budou v Babiččině besedě průběžně realizovat od vlastní udírny až po zabijačku, jež se ve dvoře restaurace uskuteční už poslední listopadový víkend.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz