Janáčkův máj

Moravskoslezský


Ortoticko-protetický technik

– AHOL - Střední odborná škola, s.r.o.

Díky podpoře statutárního města Ostrava může AHOL - Střední odborná škola může rozvíjet vzdělání v oboru Ortoticko-protetický technik.

Projekt umožnil  vybavení odborných laboratoří pro předměty Stavba ortoticko-protetických pomůcek, Základy biomechaniky a Materiály a technologie. Žáci měli příležitost rozvíjet své dovednosti při výrobě bionické (antropomorfní) ruky, škola  mohla zakoupit pomůcky pro odborné předměty Somatologie a Kineziologie a v neposlední řadě  žáci realizovali výzkum v rámci antropometrického měření mládeže ostravských škol. Projekt byl prováděn za spolupráce špičkových odborníků v oboru- MUDr. Petra Krawczyka, odborníka na ortotiku-protetiku, Ing. Ladislava Karníka Csc.  a Ing. Michala Řepky Ph.D., odborníky na robotiku, řízení a programování. Ve spolupráci odborníků z praxe na robotiku, řízení a programování vznikla bionická pětiprstá ruka, která byla dílem žáků podílejících se na jejím vývoji a, výrobě a praktické realizaci. Žáci při tvorbě bionické ruky uplatňovali znalosti získané v rámci výuky odborných předmětů a tyto si ještě více prohloubili o nové poznatky z jiných odborností, např. programování pohonných jednotek apod. To se zúročilo ve vzniku plně funkční bionické ruky, která byla prezentována na řadě významných akcí pořádaných Střední odbornou školou AHOL či regionem apod. Žáci využívali nové výukové metody a formy práce zaměřené na prevenci a diagnostiku plochonoží  u dětí v terénu a mohli získávat praktické zkušenosti využitelné u potencionálních zaměstnavatelů nebo dosáhnout vyššího stupně vzdělání. Změřením velkého množství klientů (žáků na ZŠ) získali bohaté praktické zkušenosti při používání měřící techniky a práci s klienty. Tyto nabité zkušenosti plně využijí při vykonávání odborné praxe ve vyšších ročnících. Děkujeme za tuto možnost městu Ostrava.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz