Janáčkův máj

Moravskoslezský


Handicapovaní v Ostravě servírují mléčné koktejly a zákusky

předání automobilu

Mléčný bar Naproti v centru Ostravy, který zaměstnává zdravotně postižené, připravuje rozšíření své nabídky o službu rozvážky svačin a obědů. Jde přitom o první a jediný sociální podnik v oblasti pohostinství v Moravskoslezském kraji. Handicapovaní tady připravují výborné občerstvení z kvalitních lokálních surovin a sami také zákazníky obsluhují. Na provoz „mlíčňáku“ a pořízení automobilu k rozvážkám přispěla Nadace ČEZ částkou 619 tisíc korun.

 

Mléčný bar provozuje Družstvo NAPROTI od ledna 2012. Během dvou let pomohli najít uplatnění už osmi handicapovaným. V letošním roce zahájí bar novou služby v podobě rozvozu svačin a obědů do firem a úřadů. „Rozšířením našich služeb reagujeme na poptávku zákazníků. Navíc je to další cesta, jak zvýšit propagaci našeho zařízení,“ vysvětlila Olga Rosenbergerová, předsedkyně Družstva NAPROTI. 

 

Sociální firma se zaměřila na tradici ostravských mléčných barů, které se na území města dříve vyskytovaly hojně, v posledních letech však postupně vymizely. V nekuřácké provozovně s bezbariérovým přístupem nabízí široký sortiment pochutin a nápojů vyrobených z kvalitních čerstvých surovin od místních dodavatelů. Prostředí je přátelské i k těm nejmenším zákazníkům, na které čeká dětský koutek plný hraček a pohádek.

 

Na nákup užitkového automobilu a provozní náklady přispěla Mléčnému baru Naproti Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. Předkládané projekty se mohou týkat podpory dětí a mládeže, sportu, vzdělání, kultury nebo právě sociálních služeb. „Podpora handicapovaných má obrovský smysl. Je vidět, že mají zájem o plnohodnotný život a pracovní uplatnění, jen jim stačí podat pomocnou ruku,“ říká manažer Nadace ČEZ Ondřej Šuch.

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz