Janáčkův máj

Moravskoslezský


Studentky z VOŠS Ostrava si osladily den a pomohly dětem na Ukrajině

Studenti si osladili den a pomohli dětem na Ukrajině

 Vyšší odborná škola sociální v Ostravě ve spolupráci s ADRA uskutečnili v úterý 23. dubna netradiční charitativní akci. Výtěžek akce putuje do dětského domova v Mukačevu na Ukrajině.

Co se ve škole dělo? Studenti denního studia napekli pro své kolegy z dálkového studia lákavé pochoutky. O přestávkách pak dobroty spolužákům a učitelům prodávali. Na výběr bylo z dvaceti druhů chuťovek - domácí medovník, muffiny, kremrole, šneci, Margot řezy, ale i tradiční bábovka nebo jablečný závin.

S nápadem podpořit dětský domov přišla studentka VOŠS Gabriela Slívová, která je členkou Studentského dobrovolnického klubu ADRA ve Frýdku-Místku. Ve svém volném čase připravuje sportovní programy pro děti z dětského domova nebo chodí malovat do domova pro seniory. „Motivaci udělat něco pro ukrajinské děti jsem získala, když jsem se tam byla začátkem roku s Adrou podívat“, prozradila Gabriela.

Celkový výtěžek 4230 korun byl předán zástupcům ADRA ve školní galerii Svět na slavnostní vernisáži fotografií Lucie Petrůjové z Centra pro rodinu a sociální péči. Součástí programu bylo umělecké vystoupení handicapovaných tanečníků ze sdružení Bílá holubice.

VOŠS Ostrava se rozhodla pomáhat dětskému domovu i nadále a vyšle v měsíci červnu čtyři své studentky na Ukrajinu na čtrnáctidenní letní tábor. Na starosti budou mít spolu s dalšími dobrovolníky z ADRA přípravu sportovních a výtvarných aktivit pro nejméně stopadesát ukrajinských dětí.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz