Janáčkův máj

Moravskoslezský


Už máte natočeno aneb proč piješ (14. 2. 2013-31. 3. 2013)

Zvu vás na Frýdecký zámek na skvělou výstavu s názvem "už máte natočeno aneb proč piješ" Téma je nasnadě, pivo a alkohol ve Frýdku-Místku a okolí. Ke shlédnutí jsou straré fotografie hospod, hostinců hotelů a náleven. Některé objekty dodnes slouží tomuto účelu, jiné bohužel padly za oběť požárům nebo komunistiké výstavbě. Pro mě bylo velkým překvapením, že nyní notně zchátralý objekt hospody u Čecha, bývalý Český dům, byl vlastně původně Dům německý. Také to, že na Štandlu, nyní útočiště mnoha bezdomovců, byla kdysi nóbl restarace, která ovšem fungovala pouze v létě a jezdilo se tam koňmo. Dozvěděla jsem se také o kořalečném moru, který zde řádil v devatenáctém století, nicméně mám pocit, že pořád ještě neskončil. Na výstavu šli i moji rodiče, zavzpomínat na své pivní mládí ve Frýdku-Místku, zhlédli však také fotografie zachycující objekty, které si ani oni nepamatují: Likérku Herrmanna Löwa, pivovar v Místku, hotel Haas, Café Habsburk a další. Výstavu připravili manželé Poláškovi ve spolupráci s Muzeem Beskyd.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz