Janáčkův máj

Zlínský


Pracovníci zdravotní pojišťovny darovali asi tunu věcí

Zaměstnanci České průmyslové zdravotní pojišťovny se opět zapojili do sbírky nepotřebného šatstva, nádobí a dalších nevyužívaných věcí pro klienty sociálních služeb organizace MENS SANA. Darovaných předmětů se sešlo tolik, že je auto charitativní organizace muselo odvážet nadvakrát.

 Sbírka v ČPZP se uskutečnila v průběhu listopadu a věci již slouží potřebným lidem. Mezi darovanými předměty se vedle ošacení, obuvi, kuchyňského nádobí, ložního prádla, ručníků objevil například televizor, vysavač, vakuovací souprava, stolní lampa, plyšáky i kosmetika a potraviny. Mimo to si zástupci charitativní organizace zajeli i pro dvě darované pohovky.

 „Všechny takto darované věci budou sloužit klientům sociální služby podpora samostatného bydlení a sociální rehabilitace,“ potvrdila vedoucí sociální služby Podpora samostatného bydlení MENS SANA Martina Grucmanová a dodala: „Od září letošního roku svépomocí a za vydatného pracovního nasazení našich klientů opravujeme 10 bytů v městské části Ostrava-Poruba, které budou sloužit jako nácvikové a krizové byty a kde hlavně naši klienti najdou svůj důstojný domov. Velmi se nám hodí vybavení darované zaměstnanci ČPZP a věřte, že se každá darovaná věc dostane přesně tam, kam má, tedy potřebným klientům, kteří bojují s duševním onemocněním a nízkými příjmy.“

 Charitativní sbírka se na půdě ČPZP uskutečnila již podruhé. Loni se zaplnily věcmi od zaměstnanců této zdravotní pojišťovny tři pytle pánského i dámského oblečení, tři velké přepravky kuchyňského nádobí a kuchyňských potřeb a jeden pytel obsahoval darované ložní prádlo.

 MENS SANA, o.p.s. je nestátní nezisková organizace, která se již od roku 1996 zabývá podporou a pomocí lidem s duševním onemocněním prostřednictvím poskytování sociálních služeb.

 Česká průmyslová zdravotní pojišťovna patří mezi tři největší zdravotní pojišťovny v České republice. Jejích služeb využívá více než 1,2 milionu pojištěnců.
Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz