Janáčkův máj

Moravskoslezský


Už jen týden mohou obyvatelé Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje hlasovat, které přechody chtějí osvětlit

Naposledy upraveno: 16.05.2013 08:24
stav hlasování k 15. květnu v poledne

Na přechodech pro chodce loni zahynulo 35 lidí. Bezpečnostním prvkem, který dokáže tuto smutnou statistiku výrazně zlepšit, je kvalitní osvětlení. Poslední týden tak můžou občané svými hlasy rozhodnout, které přechody osvětlí Skupina ČEZ v projektu Vaše volba 2013. Hlasování končí v pátek 24. května.

 

Ve srovnání s ostatními regiony si však na severní Moravě riziko dopravního provozu zřejmě příliš neuvědomují, protože hlasují nejméně z celé republiky. Se svými 7 707 hlasy zaostávají za nejaktivnějším regionem, jímž je jižní Morava a Vysočina, takřka o polovinu. „Zatímco brněnský přechod v Bauerově ulici zatím získal 3 146 hlasů, v Hodslavicích stačí přechodu u Základní školy Františka Palackého k prozatímnímu prvnímu místu v regionu pouhých 2 013 hlasů,“ uvedla Šárka Samková ze Skupiny ČEZ.

 

Na druhém místě za hodslavickým přechodem v průběžných výsledcích figuruje přechod v Bašce, pro který doposud hlasovalo 1 103 lidí. Na třetí příčce, která ještě zaručuje instalaci nového osvětlení, se zatím drží přechod ve Starém Městě na ulici Brněnská. „Průběžné výsledky volby jsou dostupné on-line. Veřejnost proto může sledovat, jak si zrovna ten jejich přechod vede, a mohou do jeho podpory zapojit třeba další známé,“ doplnila Šárka Samková ze Skupiny ČEZ.

 

V projektu Vaše volba 2013 Skupiny ČEZ mohou lidé hlasovat na webových stránkách ČEZ www.cezregiony.cz až do konce pátku 24. května

 

Na severní Moravě nominovali odborníci z Policie ČR, s nimiž ČEZ na projektu spolupracuje, celkem 10 nebezpečných přechodů. Z nich zvolí lidé svými hlasy tři přechody, další minimálně dva pak ještě vybere odborná komise s krajskými zástupci Dopravní policie a BESIP. Ti svým odborným doporučením zajistí, že ty skutečně nejpotřebnější přechody budou také osvětleny.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz