Janáčkův máj

Moravskoslezský


Máte v mobilu číslo na zámečníka? Ne? Chyba

– Majitel

 Zabouchli jste si už dveře nebo auto? Hned teď si uložte do mobilu číslo 732 109 105. Nikdy totiž nevíte, kdy ho budete potřebovat. Je to kontakt na poctivého zámečníka s letitou tradicí, Filipa Záviše z Frýdku-Místku, který vám přijede na pomoc ve dne i v noci v okruhu až 100 km od jeho firmy. Rozhovor s ním pořídila pro Regionbook Kateřina Piechowicz z redakce Solokapr.

Ochotný a sympatický šikula není jako podniky, kde mají zaměstnanci s úderem čtvrté hodiny padla. Svých zákazníků si považuje, udělá pro ně první i poslední. Jeho klienty jsou jednotlivci i instituce. Filip Záviš však není jen obyčejný zámečník. Specializuje se na atypické zámky a zavírací systémy. „Špeky“ jsou pro něho výzvou.

Jste živnostník s letitou tradicí a koncesí. Co je vlastně koncese?

Mezi zámečníky je nás jen několik procent, kdo koncesi máme. Získávají ji jen ti, kteří mají potřebné vzdělání, praxi a záruky dobrých schopností.

Pracujete sám?

Ano, už několik let. Raději se zákazníky komunikuji sám, hýčkám si je a za všechno se mohu zaručit svým jménem. Velké firmy pošlou obvykle své zaměstnance, kteří nemají ke klientům vztah, těžko tedy zde můžete hovořit o individuálním přístupu.

A jak vypadá váš individuální přístup?

Mnoho firem se chvástá svou Non-Stop provozní dobou, ale v devět večer se jim už nedovoláte. Já po domluvě přijedu i ve čtyři ráno. Samozřejmě v závislosti na momentální dostupnosti. Proto Non-Stop na svých stránkách neuvádím. Dá se však říci, že zákazník mne sežene téměř kdykoliv.

Na vašich stránkách www.otevruvse.cz udáváte, že se dostanete téměř do čehokoli. Do čeho se dostáváte nejčastěji?

Byly a budou to byty. Vyjíždím hlavně na základě oznámení majitelů bytů či nájemníků, kteří zapomněli klíče doma nebo v zámku, také v případě poruchy či opravy po vloupání. A protože spolupracuji s hasiči a policií, jedu i tam, kde někoho zachraňují, aby ten chudák nemusel pořizovat nové dveře.

A co takhle zabouchnuté klíčky v autě?

Zrovna nedávno jsem přispěchal otevřít vůz, kde se zamklo tříleté dítě. Situace byla dramatická, venku žhnulo slunce, teplota uvnitř vozu byla vysoká. Jen, co jsem auto odemkl, malý klučina se zamkl znovu. Když jsem dveře odblokoval podruhé, rychle jsme brali za kliku, protože už zase natahoval ruku pozámku. Všechno dobře dopadlo. Rodiče byli rádi.

Zámečnictví Záviš ale nedělá jen klasiku. Specializuje se na různé chuťovky. Prozradíte jaké?

Baví mě i věci, do kterých se ostatní bojí pouštět. Například mřížování atypických prostor, montáže samozamykacích elektromechanických zámků a podobně. Má obrovská specializace patří dodávce a montáži bezpečnostních dveří i tam, kde to konkurence neumí.

Bezpečnostní dveře jsou čím dál běžnější součást mnoha domácností, ne?

Určitě. Ale spousta lidí neví, že nejsou dveře jako dveře. V prvé řadě bych se neobrátil na firmu, která montuje polské dveře. A také bych si dal velký pozor na podomní prodejce. Rozumíte dobře, podomní. I dveře se dají prodávat takovým způsobem.

Kde tedy sehnat opravdovou kvalitu za rozumnou cenu.

Svým zákazníkům doporučuji patentované české dveře s izraelskými zámky. Naše české výrobky jsou velmi kvalitní a izraelské systémy jsou v oblasti bezpečnostní mechaniky skutečně top. Víc informací naleznete na stránkách www.otevruvse.cz

Taková montáž se neobejde bez sekání zárubní, že?

Kdepak, jsem ve většině případů schopen dveře usadit tak, aby se nic bourat nemuselo. Klienti takto ušetří i deset tisíc korun.

 

Autor: Kateřina Piechowicz, Solokapr


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz