Janáčkův máj

Moravskoslezský


OSTRAVSKÁ KRAJSKÁ GALERIE UZAVŘE DŮM UMĚNÍ VEŘEJNOSTI Z DŮVODU REKONSTRUKCE

– Galerie výtvarného umění v Ostravě
Dům umění v Ostravě, foto: M. Polášek

Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO), příspěvková organizace Moravskoslezského kraje, připravuje rozsáhlou rekonstrukci suterénních prostor. Z toho důvodu bude Dům umění dočasně uzavřen pro veřejnost.

 

Ostrava − Během letních měsíců se uskuteční rekonstrukce všech suterénních prostor ostravského Domu umění, který spravuje Galerie výtvarného umění v Ostravě. Úpravy a renovace místností se budou týkat také depozitářů, v nichž je uložena část galerijních sbírek GVUO. Rekonstrukce by měla zajistit celkovou izolaci, odvlhčení Domu umění a klimatickou stabilizaci vnitřních prostor. Opravné práce potrvají nejméně do října 2013 a po celou dobu jejich trvání bude Dům umění uzavřen.

 

„Rekonstrukce Domu umění je nezbytně nutným krokem, který jsme museli v nejbližší době provést, abychom zajistili standardní podmínky všem uměleckým dílům z našich sbírek,“ říká Jiří Jůza, ředitel GVUO.

 

Součástí realizovaného projektu sanací depozitárních prostor je proto i rozsáhlé konzervátorské ošetření deponovaných děl, zejména ve spolupráci s restaurátorským oddělením Akademie výtvarných umění v Praze. Budovu Domu umění je nutno udržovat ve zdravé kondici pro zajištění kvalitní výstavní činnosti. Již nyní se proto plánuje realizace generální opravy střechy a okolí Domu umění, to znamená zahrady a prostoru před hlavním vstupem.

 

Po výstavě Ovčáček !!!, která končí 30. června, bude Dům umění až do konce rekonstrukce uzavřen. „Omlouvám se všem návštěvníkům za toto neobvyklé opatření a věřím, že jim všechny pozitivní změny dobu čekání vynahradí,“ uzavírá Jůza.

 

Slavnostní otevření rekonstruované budovy bude spojeno se zahájením výstavy Začátek století, která představí reprezentativní výběr tvorby soudobých českých autorů z posledních třinácti let. Výstavní rok pak zakončí expozice uměleckých děl 19. století ze sbírek GVUO.

 

 

Dům umění, který navrhli architekti Fiala a Wallenfels, je otevřen veřejnosti od roku 1926. Od té doby slouží funkcionalistická cihlová budova výstavním účelům. Již v minulých letech se uskutečnila řada rekonstrukcí interiéru i výstavních sálů.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz