Janáčkův máj

Moravskoslezský


Soutěž dechovek zahájí Carmina Burana

Velký dechový orchestr Májovák z Karviné

Téměř tisícovka muzikantů z Čech, Moravy, ale i Slovenska, Rakouska a Číny přijede o víkendu 7. a 8. června do Domu kultury města Ostravy, aby si zde ověřila své hráčské kvality v pořadí již šestnácté Mezinárodní soutěži velkých dechových orchestrů Ostrava 2013, pořádané pod záštitou a za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky a statutárního města Ostravy.                                                               Mezi celkem čtrnácti soutěžícími hudebními tělesy bude letos chybět dlouholetý nestor soutěže a zároveň také absolutní vítěz hned dvou minulých ročníků tohoto mezinárodního klání – Velký dechový orchestr Májovák z Karviné - padesátičlenný soubor s více než stoletou tradicí.              Tentokrát se Májovák zhostí reprezentativní role dramaturga Slavnostního zahajovacího koncertu soutěže, kdy v pátek 7. června předvede spolu s karvinským koncertním sborem Permoník a členy sboru opery Národního divadla moravskoslezského světoznámou kantátu německého skladatele Carla Orffa Carmina Burana. V sólových partiích monumentálního opusu vystoupí sopranistka Veronika Holbová, tenorista Peter Svetlík a barytonista Jakub Tolaš.                                                     Carmina Burana, která vyniká mimořádnými nároky na velký orchestr a patří k nejrespektovanějším i nejhranějším dílům hudební historie, zazní v Domě kultury města Ostravy v podání přibližně sta zpěváků a muzikantů, vedených dirigentem Markem Prášilem a sbormistry Jurijem Galatenkem a Evou Šeinerovou. Velkolepě pojatá kantáta završí páteční první den soutěžního klání, kdy si své síly změří slovenský Velký dechový orchestr Hornonitrie a orchestry ze Štramberka a z Kopřivnice. Carmina Burana je stejně jako i všechna soutěžní a exhibiční vystoupení všech účastníků XVI. Mezinárodní soutěže velkých dechových orchestrů přístupná vedle soutěžících také široké ostravské veřejnosti.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz