Janáčkův máj

Moravskoslezský


ZUMBA S BETY – Začněte na sobě makat, zhubněte a buďte sexy! A to vše může být zábava.

Naposledy upraveno: 31.05.2012 12:47

Prázdniny, sluníčko, temperamentní hudba, tanec a záplava endorfinů. To je ZUMBA v podání instruktorky Bety. Kdo jednou její hodinu navštívil, odcházel zadýchaný, zpocený, vysmátý a nohy mu ještě pár hodin cukaly v rytmu latiny. ZUMBA je návyková a sexy. Kromě toho je to velmi účinná metoda, jak shodit za měsíc pár kil. Pokud se vám taková představa líbí a omrzely se vám posilovny i aerobik, přijďte poznat nové lidi a zatančit si s Bety. A jak to na hodině ZUMBY vypadá? Zeptali jsme se přímo jí.

Uvedu příklad. Dejme tomu, že chci zhubnout pět kilo, docílím toho ZUMBOU?

ZUMBA je intenzivní aerobní cvičení s tanečními prvky. Na hodinách ZUMBY se kombinují rychlé a pomalé rytmy, čímž dochází k efektivnímu spalování tuků a tvarování postavy. Zapojíte celý svalový korpus, nejrychleji výsledek uvidíte na nohou, břiše a hýždích. Pokud budete ZUMBU tančit několikrát týdně, za dva měsíce jste na požadované váze. Nesmíte se ale během lekce dostat do fáze, kdy nemůžete popadnout dech - v tu chvíli namísto tuků spalujete cukry a po návratu domů nejspíš kontraproduktivně vybílíte ledničku. ZUMBA je tedy pro ty, kteří mají normální fyzičku.

Kdysi hodně letěl aerobik, ale spoustě ženským tohle cvičení nesedlo, protože když neuměly sestavu, tak se nechytaly, až je to znechutilo.

Hlavní rozdíl mezi ZUMBOU a aerobikem je pojetí celé lekce. Zatímco při aerobiku dává cvičitel hlasité pokyny, a všichni musí dělat totéž, na ZUMBĚ je nejhezčí, že je to především zábava. Když nestíháte, tak prostě jdete v rytmu a učíte se postupně. Zakladatelem je Beto Perez, tanečník a choreograf kolumbijského původu. Ve španělském slangu slovo „zumbare“ znamená „rychle se hýbat, bavit se, nebo pozvat někoho na party“.  ZUMBA je taneční party, která vás strhne.

To zní dobře: hubnout a u toho řádit. Naučí se ZUMBU i pohybový antitalent?

Rozhodně nemusíte být žádným tanečníkem, protože ZUMBU časem zvládne každý.  Když ke mně přijdou lidé poprvé, tak pár lekcí trvá, než odkoukají choreografii. Je normální, že většina zpočátku plete nohama, ale po dvou, třech lekcích se to najednou změní a všichni tančí, jakoby se pro ZUMBU narodili.

ZUMBA je také výborná terapie, že?

Rozhodně, já miluju latinskoamerickou hudbu, léto, moře, sluníčko. Když má člověk splín, zatančit si ZUMBU je jako spolknout tabletku na dobrou náladu. Říkají to všichni, kdo ke mně chodí. Navíc mezi námi panuje skvělá atmosféra, všichni se berou s humorem, nikdo se na nikoho hloupě nedívá, když mu kroky zrovna nejdou. A to je ono, zahodit ostych, uvolnit se a užít si to.

Kde všude momentálně ZUMBU provozujete? Kam si ji můžu přijít zatančit?

Hodiny ZUMBY pořádám ve Frýdku-Místku, v Ostravě, v Dobré a v Lískovci. Konkrétnější informace najdete na http://www.zumbabety.cz/lessons. Hodina stojí 60 Kč a zaručuji vám, že ze sebe vydáte maximum. Můžete si u mne zakoupit i permanentku na 10 lekcí a pojištěncům České průmyslové pojišťovny nabízím slevu 10 procent. Permanentky jsou platné na všech místech a jsou přenosné. A co takhle ZUMBA party pod širým nebem? 11. srpna se zúčastním například ZUMBA maratonu  na Olešné. Takže se těšte na tanec, party, osvěžující drinky, budete si připadat jako v Brazílii. Musíme si přece do života nadělovat i nějakou legraci, zábavu a smích.

Rozhovor pro solokapr.cz: Kateřina Piechowicz

Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz