Janáčkův máj

Moravskoslezský


Projekt „Zdravý zoubek nebolí“ děti baví i nenásilnou formou vzdělává

Naposledy upraveno: 31.03.2016 11:20
Součástí přednášek je i názorná ukázka správného čištění zoubků

 Děti v mateřských a základních školách v Moravskoslezském a Zlínském kraji se díky projektu „Zdravý zoubek nebolí“ nenásilnou formou učí, jak si správně čistit zoubky a pečovat o ně. Série přednášek dentální hygienistky věnované péči o zoubky dětí ve věku 6 měsíců až 12 let probíhá od 11. února. Mezi dětmi i jejich rodiči je o ně velký zájem, stejně jako o fotografickou soutěž „O nejkrásnější úsměv“. 

 „Přednáška se dětem moc líbila, měla spád, děti se aktivně zapojovaly a reagovaly spontánně. Výborné byly velké názorné pomůcky, na kterých se dobře předvádělo správné čištění zoubků. Moc rádi se zúčastníme podobné akce i v budoucnu,“ říká zástupkyně ředitelky Mateřské školky Jana Šoupala v Ostravě – Porubě Jana Mlýnková. 

Podle ředitele Revírní bratrské pojišťovny Lubomíra Káni, která projekt zaštítila, jde o akci, která má působit především preventivně. Přednášky už proběhly v mateřských a rodinných centrech, v mateřských školkách a základních školách v Ostravě, Opavě, Karviné, Klimkovicích, Orlové a Bohumíně. V plánu jsou Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí a Ostrava. Vede je dentální hygienistka Andrea Pěgřimočová, která má s přednáškami pro děti zkušenosti a podle toho s dětmi také komunikuje. 

 „Nechci, aby se děti nudily, proto se nejedná o klasický výklad, ale o předávání informací a správných návyků péče o zuby hrou a zapojením dětí do aktivit, díky kterým si pak lépe pamatují, co je pro ně dobré a co ne,“ vysvětluje Andrea Pěgřimočová. Díky obrázku stromu tak děti odvozují, že i zub se skládá z korunky a kořene. Velký obrázek zoubku s korálky na krku pak doplní informaci o krčku. Na velkém kartáčku se děti naučí, že kvalitní kartáček má malou hlavičku, hladké a rovné vlásky a tělíčko. Při názorné ukázce se pak i protáhnou a popisují složení kartáčku na sobě. 

Co má zoubek rád a co ne děti tipují přikládáním obrázků zdravých a nezdravých potravin na velké modely smutného a veselého zoubku. Samostatnou kapitolou je pak názorná ukázka techniky čištění zoubků, kterou jim na velkém sádrovém modelu zubů ukáže dentální hygienistka. Dětem je pak zubní kartáček zapůjčen a sami si za asistence dentální hygienistky zkouší správnou techniku čištění zubů. 

Přednášky potrvají do konce března, kdy projekt končí.

http://www.zdravyzoubekneboli.cz

facebook.com/zdravyzoubekneboli

Call centrum: každý pracovní den od 8 do 19 hodin na číslech +420 725 394 785 a +420 725 015 375.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz