Janáčkův máj

Moravskoslezský


Mini traktor z Bílovce vybojoval v Praze zlato!

 

Papírový model traktoru Zetor v ořechové skořápce bíloveckého modeláře Zbyňka Havláta se o víkendu 12. a 13. dubna stal na výstavě Papírové jaro v Praze v diváckém hlasování vítězem v kategorii Ořech 2019!

„Účastním se této soutěže pátým rokem a letos poprvé se mi podařilo u diváků zabodovat, a to dokonce tak, že můj model získal cenu nejvyšší, což mě velmi potěšilo,“ řekl bezprostředně po soutěži Zbyněk Havlát, který se modelařině věnuje od svého dětství a své zkušenosti už několik let aktivně předává bíloveckým dětem v modelářském kroužku při DDM Bílovec. „Zhotovil jsem už bezpočet modelů, ale soutěž Ořech se stala pro mě výzvou. Jejím cílem je dostat jakýkoli technický model do skořápky ořechu tak, aby šel ořech zavřít. Jde o velmi titěrnou práci, na druhou stranu se model pohodlně převáží na soutěže,“ dodává s úsměvem úspěšný modelář, který letos postavil model traktoru se všemi detaily, který je jen o pár milimetrů větší než dvoukoruna. A právě originalita a detaily byly tím, co tento model vyneslo na post nejvyšší.

Mini traktor však není zdaleka prvním oceněným modelem Zbyňka Havláta. „V jiných kategoriích se nejen mé modely, ale i modely mých svěřenců z modelářského kroužku umisťují na předních místech. Prakticky pokaždé si vozíme domu body, které získávají jen modely do šestého místa. Na nedávné soutěži v Ostravě si ve svých kategoriích kluci vybojovali dokonce zlatou a stříbrnou medaili a já bronzovou, což považuji za velký úspěch. Znamená to, že kluky modelařina baví, protože jinak by ji nevěnovali tolik času a trpělivosti, a to mě těší. Každý z těchto malých modelářů je jiný, jednoho baví stavět tanky a ve svých šesti letech o nich víc než já, druhý je skvělý na nejrůznější obliny, blatníky, další zas umí něco jiného. Nejmladší člen naší party má teprve pět let, ale je moc šikovný a s nůžkami to opravdu umí.  Nejstaršímu je 13 let,“ dodává Zbyněk Havlát, jehož některé modely můžete vidět i v muzeu hraček v Bílovci.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz