Janáčkův máj

Moravskoslezský


Vánoční oratorium J. S. Bacha zazní v Ostravě

K předvánočnímu období patří pro mnohé milovníky dobré hudby i návštěva koncertu, poslech vánoční hudby. V adventním čase si již ostravští posluchači zvykli na vánoční koncerty, které tradičně pořádá Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě.

Vánoční hudba nejsou jen koledy, patří sem i vánoční mše a oratoria.

Po několika letech, kdy v Janáčkově sále zazněly vánoční mše různých autorů, letos padla volba na nejznámější vánoční oratorium Weihnachts-Oratorium Johanna Sebastiana Bacha. Vzniklo roku 1734, kdy Bach vytvořil šestidílný kantátový cyklus, v němž hudebně ztvárnil slova evangelia a obohatil je o různé chorály, árie i orchestrální části tak, jak to tehdy bylo zvykem. Vytvořil jednotlivé kantáty (kantátu na první, druhý a třetí den narození, kantátu na slavnost obřezáni Krista a na neděli následující a kantátu na Tři krále), které dohromady tvoří hudebně i myšlenkově uzavřený monumentální celek.

V provedení Komorního orchestru JKO, sólistů a smíšeného pěveckého sboru (Pěvecký sbor JKO, Chorus Ostrava a Akademický sbor VŠB-TUO) posluchači vyslechnou první tři kantáty tohoto vokálně instrumentálního díla. Dirigentem koncertu je Petr Šumník.

 

Koncerty 18. a 19. 12. 2012 začínají v 18.30 hodin v koncertním sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě.

Vstupné je stejně jako na všechny koncerty pořádané touto kulturně vzdělávací institucí dobrovolné. Místa si můžete rezervovat na tel. 596 114 767 nebo emailem na adrese info@jko.cz.

(MRZ)

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz