Janáčkův máj

Zlínský


Vitamín C proti chřipce neochrání, očkování anoChřipkou každoročně onemocní statisíce Čechů a někteří z nich nemoci podlehnou. Další statisíce lidí se pak potýkají s nachlazením či záněty horních cest dýchacích. Podle dat České průmyslové zdravotní pojišťovny trvá jedna vlna viróz a chřipky zhruba 6 – 8 týdnů. Zatímco proti chřipce existuje vakcína, proti nachlazení často nepomůže ani účinná prevence.


K počátečním příznakům chřipky patří zimnice, vysoké teploty, bolesti svalů a kloubů. Kašel a rýma se obvykle objevují až po několika dnech. Nemocný je rovněž velmi vyčerpaný a unavený. Naopak nachlazení či viróza se projevuje bolestmi v krku, kašlem a rýmou. „V době epidemie se chřipka obtížně rozeznává od jiných viróz. Největším rozdílem je právě průběh choroby,“ říká Elenka Mazurová z České průmyslové zdravotní pojišťovny.


Očkování proti chřipce


V České republice v současnosti koluje o očkování spousta mýtů a polopravd. I díky tomu se proti chřipce nechalo očkovat jen asi 5 procent občanů. „Na bezplatné očkování mají nárok všichni naši pojištěnci ve věku nad 65 let a lidé se závažným chronickým onemocněním, jako je například cukrovka,  astma bronchiale a jiné chronické onemocnění dýchacích cest, onemocnění srdce a ledvin,“ připomíná dále Elenka Mazurová.


Přírodní doplňky


Vitamín C je dlouhou dobu považován za nejběžnější prostředek v prevenci nachlazení. I když podporuje imunitní systém, studie neprokázaly, že by vitamín C, a to dokonce ani v dávkách 1 gram denně, nezabránil vzniku onemocnění. Pokud jde o samotnou léčbu, tady jsou výsledky lepší. Podle některých studií, může vitamín C zmírnit průběh a zkrátit dobu trvání nemoci. „Neznamená to však, že bychom měli na potraviny s vysokým obsahem vitamínu C rezignovat, ale právě naopak. Zejména přírodní vitamín C je prospěšný našemu tělu a pomůže nám s rekonvalescencí,“ uzavírá Elenka Mazurová.


Česká průmyslová zdravotní pojišťovna je silná a stabilní instituce se sídlem v Ostravě a celorepublikovým působením. Má 1,2 milionu pojištěnců a patří mezi tři nejvýznamnější zdravotní pojišťovny v České republice.
Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz