Janáčkův máj

Moravskoslezský


Proč radnice neřeší parkoviště, když jich má málo?

Pan Semerák a městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz blokují zástavbu proluk – a tím i příliv kapitálu do města, zakázky pro stavební firmy, oživování centra a vůbec jeho estetický vzhled, tvář a atraktivitu…

To vše se zdůvodněním nedostatku parkovacích míst.

Ano, parkovací místa jsou limitujícím faktorem rozvoje centra města. V letech 2009 a 2010 byly na popud tehdejšího vedení městského obvodu zpracovány dvě studie na téma rozvoje statické dopravy v centru. Zpracovateli byli UDI Morava a ing. arch. Cyril Kajnar. Obě studie konstatovaly deficit parkovacích stání v centru a vytipovaly plochy pro nové parkovací domy i nová záchytná parkoviště. V listopadu 2010 se zastupitelstvo statutárního města Ostravy se závěry studií ztotožnilo.

Proč tedy za uplynulé dva roky městský obvod nezahájil výstavbu nových parkovacích objektů?

Proč tedy obvod nezadal alespoň projekty na parkovací objekty?

Proč pan Semerák hází problém jen na konkurenční developery?

Ani dům jeho Slezských nemovitostí, ve kterém sídlí Dalkia, nemá dostatek vlastních parkovacích míst; řadoví zaměstnanci Dalkie parkují na Černé Louce.

A co se týče hotelů Campanile a Premiere Classe 440 hostů je kapacita maximální. Rentabilita hotelů se odvíjí od obsazenosti nad 10%, což obnáší 45 lidí. Hotely navíc mohou využít veřejné parkoviště za Domem umění.

Na základě názorů pana Semeráka se domnívám, že jeho cílem není rozvoj obvodu, ale jeho stagnace a blokování konkurenčních projektů. 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz