Janáčkův máj

Moravskoslezský


Důchodci versus důchodci. Turnaj na ostří karet

Sdružení Šumbarák připravuje několik akcí, o kterých jsme vás už v minulém čísle informovali. Nejbližší z nich bude patřit seniorům.

„Chystáme ve spolupráci s Armádou spásy velký karetní turnaj v žolících. Rádi bychom se seznámili s dalšími lidmi našeho věku a navázali nová přátelství,“ říká Alena Stisková ze šumbarského klubu důchodců, který se spolu s Armádou spásy přidal ke sdružení Šumbarák. „Obě organizace pracují na poměrně malém místě a jde nám o společnou věc. Nabídnout místním seniorům program, aby se necítili osamělí. Proč nespojit síly? Karetní turnaj je první, skromná akce, kterou pořádáme společně. Časem bychom chtěli uskutečnit další,“ vysvětluje Libuše Roseová z Armády spásy.  

A proč karty? Senioři je hrají rádi a často. „Scházíme se v úterky a pátky. Obzvláště v úterý je tu plno,“ říká paní Stisková. Hraje se o staré mince nebo jen na body. V klubovně panuje čilý ruch a smích, jen občas se někdo naoko rozčílí, že mu nešla dobrá karta.

„Tradičně jsme schopni našimi lidmi obsadit tři až čtyři stoly. Ale dalších dvanáct lidí se sem ještě vejde,“ dodává Alena Stisková. Důchodci z Armády spásy, kteří by se turnaje rádi zúčastnili, se mohou přímo na pobočce hlásit u Libuše Roseové. „Pojmeme to jako souboj mezi dvěma spolky důchodců,“ dodává Libuše Roseová.

Turnaj se koná v úterý 27. listopadu v klubu důchodců na Wolkerově ulici od 14.00 hodin. Vítězové obdrží sladkou odměnu.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz