Janáčkův máj

Moravskoslezský


Bílovec investuje do rekonstrukce hřbitova, komunikací i parku

 Na zasedání Zastupitelstva města Bílovce, které se konalo 12. dubna, bylo schváleno financování prvních 11 investičních akcí letošního roku, a to  v celkové hodnotě zhruba14 milionů korun. 

K nejvýznamnějším projektům patří dokončení dláždění na městském hřbitově. „Navazujeme na dlouholeté aktivity směřující ke zkulturnění prostředí místa posledního odpočinku. Poslední etapa má podobu generální opravy cest v hodnotě přesahující 3 miliony,” říká starosta města Pavel Mrva a dodává, že pozornost bude patřit i budově smuteční síně, kde letos bude zrekonstruováno sociální zázemí. Po těchto investičních akcích se město zaměří na celkovou estetizaci prostoru. „Díky novým cestám se usnadní přístup k hrobům nejen návštěvníkům, ale také našim zaměstnancům při pohřebních obřadech. Na zkulturňování hřbitova občané reagují velmi pozitivně, pochvalují si, že se stává skutečně důstojným místem odpočinku jejich blízkých,” říká majitel pohřební služby Agnes v Bílovci Petr Škrobánek.

            Další významnou investiční akcí, kterou se Bílovec chystá provést, je rekonstrukce komunikace a parku na ulici Puškinova a Svatopluka Čecha v hodnotě 2,4 milionu korun. „Po mnoha letech, kdy se investovalo v rámci programu Podpora regenerace panelových sídlišť, jsme se zaměřili také na další  části města,” říká starosta Pavel Mrva a doplňuje, že jednou z těchto oblastí je  lokalita "dolního" Bílovce, kde letos město v rámci revitalizace okolí ulice Puškinovy a Sv. Čecha vytvoří nová parkovací místa, zrekonstruovány budou i  komunikace.  K významným investicím patří rovněž generální rekonstrukce kotelny v Základní škole T. G. Masaryka v Ostravské ulici, a to ve výši 1, 7 milionu korun, nástavba samosběrného vozu za 2 miliony a několik menších akcí, například výměna oken v budově základní umělecké školy, předláždění spojnice mezi Slezským náměstím a Tkalcovskou ulicí. Bílovec rovněž zahájil rozsáhlou projektovou přípravu akcí, u nichž lze čerpat dotační výzvy. „Jako nejzajímavější vnímám projektovou dokumentaci na další fázi estetizaci okolí autobusového nádraží – se současným propojením s centrem města a přístupem k základní škole v ulici Komenského – a rovněž rekonstrukci Besedy, v níž chceme vytvořit spolkové centrum,” říká starosta s tím, že připravovány jsou i projektové dokumentace na rozšíření parkoviště pod městským úřadem, rekonstrukci okolí městských schodů, regeneraci zeleně v lokalitě mezi Radotínem a ulicí Nad nemocnicí a  na energetizaci budovy základní školy v Lubojatech. Dokončována je například projektová příprava na vybudování společenského centra v Lubojatech i přístavby multifunkční haly k budově školy ve Staré Vsi nebo podklady k rekonstrukci ulice 1. máje. „Jsem rád, že zastupitelstvo přistoupilo na naše návrhy týkající se projektové přípravy. Pro tyto účely jsme mimo plánovaný rozpočet vyčlenili ještě dalších 2,4 milionu korun, celkově plánujeme do projektové dokumentace v letošním roce investovat částku přesahující 4 miliony korun,” uzavírá Pavel Mrva.  


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz