Janáčkův máj

Moravskoslezský


V Ostravě bude zprovozněna další nabíjecí stanice elektromobilů a elektrokol!

 

Ostrava se může pochlubit zcela novou bezplatnou nabíjecí stanicí elektromobilů, elektrokol a elektroskútrů! Ta bude umístěna na velmi přístupném místě v areálu největšího obchodního centra na Moravě v Avion Shopping Parku v Ostravě-Zábřehu. Tato nabíjecí stanice vznikla ve spolupráci společnosti Inter IKEA Centre Česká republika, s.r.o., a společnosti Pražská energetika, a.s. (PRE). Jde o vůbec první nabíjecí stanici  PRE v Moravskoslezském kraji.

Nabíjecí stanici ePoint zájemci naleznou již od pátku 12.října 2012 na parkovišti mezi hypermarketem Albert a Electroworldem. „Chceme tímto způsobem podpořit projekt e-mobility v naší zemi, který jednoznačně pomáhá při snižování škodlivých emisí CO2, a tím samozřejmě zlepšuje životní prostředí,“ komentuje novou službu Kateřina Ježková, ředitelka Avion Shopping Parku. „Věříme, že naši zákazníci, využívající elektromobilů nebo elektrokol, tuto bezplatnou službu ocení.“

Nabíjecí stanice  bude schopna dobít elektromobil z jedné fáze 230 V a proudu 16 A za zhruba dvě až šest hodin nebo třífázově při jmenovitém napětí 400 V (3x32 A) za 20 až 80 minut. Dojezd na jedno nabití je u elektromobilů průměrně zhruba 150 km, u elektromotocyklů až 60 km. Během nabíjení se u elektromobilu nečeká. Čas, kdy se vozidlo nabíjí, může majitel vozidla využít třeba k nákupům v areálu centra.

Prostřednictvím stanice ePoint lze nabíjet vždy jen jeden elektromobil. V případě, že svítí zelená kontrolka, stačí, když si majitel vozu přiložením RFID karty odemkne bezpečnostní dvířka stojanu a připojí vůz k nabíjecí stanici. RFID kartu si lze bezplatně objednat přes centrum energetického poradenství PRE na čísle 840 550 055 (volba č. 5), popř. kontaktovat pracovníky správy centra, kteří zákazníkovi nabíjecí stanici odemknou. Každý však musí mít vlastní kabel pro nabíjení, v místě nabíjení není možné kabel zapůjčit. Stanice se uzamkne jednoduše zatlačením dvířek, teprve poté se rozsvítí modré vozidlo a začne nabíjení vozidla.

Ostravané se tak mohou těšit již z další nabíjecí stanice. Ty se nyní nacházejí například v areálu VŠB-TU Ostrava nebo v kancelářském komplexu Orchard. Vlastní nabíjecí stanici má i Dopravní podnik města Ostravy pro svůj e-bus.

 

 


Komentáře

  • Kateřina Piechowicz : Dobrý den, dá se pro názornost uvést, kolik stojí 100 km jízdy elektromobilem? A kolik elektromobilů jezdí v MS kraji? (stačí odhad). Děkuji!


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz