Janáčkův máj

Moravskoslezský


Biflování nazpaměť je pro školáky v karvinském okrese minulostí

 

Důraz na osobnostní rozvoj a praktické dovednosti žáků – to jsou hlavní oblasti, kterým se věnují na základních školách v karvinském okrese. Na Základní škole v Orlové-Lutyni se orientují na ekologii a zájem školáků o své nejbližší okolí podporují názornou a praktickou výukou technických a přírodovědných předmětů. V Českém Těšíně zase rozvíjejí osobnost svých žáků a učí je sebevědomým prezentačním dovednostem. Na podporu výuky v obou školách přispěla Nadace ČEZ částkou 300 tisíc korun.

 

Škola v Orlové-Lutyni usiluje o to, aby netradičním způsobem propojila vyučovací proces s životem ve městě a nejbližším okolí. Důraz na praktickou stránku života souvisí také s větší podporou přírodovědných a technických předmětů. K jejich popularizaci napomůže nová multifunkční Oranžová učebna vybavená moderní audiovizuální technikou s multimediální tabulí. Ta vyučujícím umožní demonstraci teoretických znalostí na názorných pokusech, což přispěje k hlubšímu poznání přírodovědného učiva. „Na naší škole se zejména v posledních letech výrazně zaměřujeme na výuku technických předmětů s cílem motivovat žáky k jejich studiu. Ve větší míře se také chceme věnovat ekologickým tématům,“ vysvětlil Milan Fus, ředitel ZŠ Orlová-Lutyně, Ke Studánce.

 

V občanském sdružení Maskot při základní škole s polským vyučovacím jazykem v Českém Těšíně kladou důraz na osobnostní rozvoj svých svěřenců a zvyšování jejich sebedůvěry. Členy Maskota jsou vyučující i rodiče. S pomocí nové dotykové interaktivní tabule s řadou zajímavých výukových programů jim pomáhají zbavit se trémy z vystoupení. Děti se učí přednášet před ostatními a využívat při tom interaktivních prezentací. „Všechny vzdělávací aktivity jsou určeny dětem od 6 do 15 let. Naším cílem je zlepšovat jejich komunikační dovednosti a prostřednictvím skupinových aktivit je naučit týmové spolupráci,“ uvedl Michal Utíkal předseda sdružení Maskot.

 

Podpoře vzdělávání se věnuje Nadace ČEZ už od roku 2010, kdy poprvé otevřela grantové řízení Oranžová učebna na podporu zkvalitnění výuky technických a přírodovědných předmětů. Na řadu vzdělávacích projektů přispívá také prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů. „Podpora škol je jednou za našich priorit. Děti si svůj vztah ke studiu formují už v útlém věku a věřím, že s hravým a moderním přístupem učitelů odejdou ze školy sebevědomí a zvídaví mladí lidé,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz